У Вінниці розпочався всеукраїнський форум «агентів змін» місцевої економіки

9 березня у Вінниці стартував IV Всеукраїнський Форум інституцій місцевого розвитку “Роль та місце інституцій розвитку та фахівців з місцевого економічного розвитку та стимулювання економічного розвитку громад”.

На захід в Креативному центрі “Галерея XXI” (“АртШик”) зібралося понад півсотні представників організацій місцевого розвитку, українських та закордонних експертів, представників міністерств економічного та регіонального розвитку, Офісу із залучення та підтримки інвестицій. Відкривали форум директор департаменту економіки та інвестицій ВМР Віталій Погосян,  керівники Вінниці та області – міський голова Сергій Моргунов та голова ОДА Валерій Коровій.

   

“Один з пріорітетів нашої стратегії “Вінниця-2020 – це саме економічний розвиток. Але одна справа просто це написати, а інша – зрозуміти, яким шляхом рухатися до поставленої мети, яких і скільки заходів потрібно вжити, як на цьому шляху співпрацювати з громадою. Сьогодні в цьому плані ми максимально ефективно співпрацюємо з GIZ та ПРОМІС, зокрема що стосується розробки бренду міста та його маркетингової стратегії, тож сподіваюся, що за два дні роботи форуму ми встигнемо розповісти представникам інших міст про наш досвід. І звісно, також надіюсь, що таким досвідом всі ці люди поділяться і з Вінницею, аби від такої взаємодії зрештою виграла вся країна і весь український народ”, – сказав у вступному слові Сергій Моргунов.

“Не хочеться сьогодні говорити про політику, тому що на мою думку в економічних питаннях політика має бути на останньому місці. Найголовніше для нас – це ідеологія: ідеологія розвитку держави, розвитку місцевих громад. Бо саме тут, на місцях, вирішується більшість речей”, – підкреслив міський голова Вінниці.

Перед початком роботи форуму до його учасників звернувся також голова Вінницької ОДА Валерій Коровій: “Будучи заступником міського голови свого часу ми дуже предметно займалися питання місцевого економічного розвитку. І наразі Вінниця стала локомотивом економічного зростання усієї області. На мою думку, секрет подібного успіху – саме у надзвичайно якісному стратегічному плануванні та визначення пріорітетів розвитку території. А бюджетна децентралізація, започаткована в країні 2015-го року, відкрила абсолютно нові можливості економічного розвитку для громад. Я впевнений, що все позитивне в країні тільки починається”.

Коровій: “Якщо порівняти нинішні місцеві бюджети розвитку міст Вінниччини, то сьогодні вони коливаються в діапазоні приблизно 2 млрд. гривень. Це в десять разів більше, ніж два роки тому. І при цьому дуже кидається в очі підготовленість того чи іншого муніципалітету, наскільки вони здатні ефективно витрачати ці кошти в інтересах громади”.

Директор проекту ПРОМІС в Україні Олександр Кучеренко нагадав, що нинішній форум – вже четвертий, попередні три відбулися у м. Кривий Ріг. “Але Вінниця для нас – це не просто “одне з міст” проекту. Це місто, де ми реалізовуємо найбільш складні, а відтак ефективні моделі та методики розвитку малого та середнього бізнесу в Україні і це вже сьогодні дає конкретні результати”.

Зі слів Кучеренка, сьогоднішній форум буде присвячено трьом основним питанням: участь інституцій у плануванні та впровадження методик економічного розвитку територій, залучення інвестицій та сприяння розвитку малого та середнього бізнесу на місцях.

Наразі учасники форуму вже розпочали роботу в панельних дискусіях та робочих групах, які триватимуть протягом усього дня, а також завтра, 10 березня. Форум завершиться виїздною сесією для ознайомлення з конкретними прикладами реалізації розвиткових проектів у Вінниці.

Фото Андрія Завертаного

                     

Позначки: , , , , , , , , , , , , , ,

Автор: Андрій Качор

Головний редактор Vежі

Поділитись публікацією