У центрі Вінниці запалили шини, Соборна лишається перекритою. ФОТО

Вінницька обласна рада сьогодні учетверте не змогла відкрити позачергову сесію, скликану на вимогу прихильників блокади окупованих територій.

Розпочати засідання 15 березня протягом дня намагалися чотири рази: спочатку о 10:00, потім о 12:00, за тим о 14:00 і зрештою – о 17:00. Кожного разу не вдалося зібрати кворум: станом на 17:07 у сесійній залі зареєструвалося 38 депутатів із загального складу 84 депутати. Зазначимо, що для кворуму потрібно щонайменше 42 депутати.

   

У зв’язку з відсутністю кворуму голова обласної ради Анатолій Олійник запропонував перенести сесію на завтра, 16 березня на 10:00. Таку пропозицію активісти, що перебували на балконі сесійної, зали зустріли вигуками “Ганьба”!

 

З боку депутатів від “Самопомочі” надійшла зустрічна пропозиція скликати сесію на 00:00 – через сім годин. Протягом цього часу вони закликали голову обласної ради Анатолія Олійника та голову ОДА Валерія Коровія “вжити заходів”, аби решта депутатів прийшли на сесію.

 

Проте жодна з пропозицій не набрала достатньої кількості голосів. Зрештою, рішенням президії сесії, депутати вирішили лишатися у залі до 00:00, очікуючи кворуму.

Дізнавшись про те, що кворум знову не вдалося зібрати, протестувальники на вулиці запалили шини, складені перед входом до будівлі обласної ради раніше. Наразі гума палає, центр міста в чорному диму, у будівлях поруч люди закривають вікна, в деяких приміщеннях спрацьовує пожежна сигналізація.


                     

Вулиця Соборна лишається заблокованою протестувальниками – вони продовжують ходити пішохідним переходом, перешкоджаючи руху транспорту.

Нагадаємо, сьогодні, 15 березня, депутати обласної ради мали зібратися на позачергову сесію, як того вимагали прихильники блокади окупованих територій. Активісти просили депутатів ухвалити звернення до керівництва держави з вимогоюзвільнити Міністра МВС Арсена Авакова, голову СБУ Василя Грицака та заступника голови Національної поліції В’ячеслава Аброськіна.

Сесія була призначена на 10:00, однак у зв’язку із відсутністю кворуму, була перенесена на 11:00, а згодом – на 14:00. Розгнівані активісти перекрили Соборну, згодом погодилися призупинити мітинг на пішохідному переході.

Додамо, що у зв’язку із реконструкцією Київського мосту у Вінниці, особливо у центрі міста, усладнено рух транспорту.

Ми продовжуємо відстежувати розвиток подій.

Фото Андрія Завертаного

Позначки: , , , , , , , , , , , , , , ,

Автор: Андрій Качор

Головний редактор Vежі

Поділитись публікацією