Територію санаторію на Вінниччині реконструюють за понад 8 мільйонів

Наразі на території пам’ятки садово-паркового мистецтва знаходиться спеціалізований санаторій «Северинівка», котрий потребує відновлення ландшафту.

Санаторій «Северинівка» знаходиться у Жмеринському районі та розташований на території колишнього маєтку поміщика Северина Орловського.

Якщо будівлю санаторію вдається тримати у хорошому стані, то територія санаторію вимагає цілого комплексу робіт. Згідно з інформацією на сайті державних закупівель ProZorro, вартість проекту становить 8 мільйонів 126 тисяч 178 гривень. Замовником робіт виступає спеціалізований санаторій для дорослих «Северинівка».

За цю суму підрядники мають зробити цілий комплекс робіт, серед яких: заміна воріт, облаштування прогулянкових доріжок та тротуарів, вимощення алей коричневою плиткою, розміщення шести лавочок та дванадцяти урн, облаштування освітлення по всій території парку.

Окрім цього, на території парку має зявитися близько 20 000 саджанців багаторічних квітів, а також 10 сакур, 35 беріз та 31 липа. Також мають бути проведені роботи з підготовки ґрунту до висадження дерев та рослин.

Кінцевий термін подачі тендерних документацій – шостого червня. Вже до грудня 2019 року парк у Северинівці має бути оновленим.

Довідка: В 1816 році на основі дубового гаю було закладено парк голландським парководом Маклером, який сягає 40 га. До наших часів ще й зараз збереглися дуби, яким понад 300 років. По своїй цінності вікових дерев і красі, парк занесено до заповідних місць Поділля. Палац та маєток внесено до міжнародного каталогу архітектурно-паркової культури 18 століття.

З 1944 року в маєтку знаходився медичний заклад для лікування військово-поранених, а з 1945 року створений санаторій для оздоровлення хворих з специфічним захворюванням кістково-суглобової системи.

В червні 2013 року на базі спеціалізованого санаторію для дорослих відкрито відділення реабілітації для відновного лікування хворих з наслідками травм і захворювань опорно-рухового апарату.

Фото із сайту санаторію «Северинівка» та sergekot.com

Позначки: , , , , , , , ,

Автор: Марина Однорог

Поділитись публікацією
  • Руководитель

    Звичайна лікарня нижче середнього рівня, статус санаторія – самозванний. Чотири лікарі, два ординатора, головний лікар (практикуючий) і начмед. В 2013 році відкрили так зване реабілітаційне відділення, в яке набирають людей на ПЛАТНІЙ основі, та по знайомству і зовсім не за показниками які задекларовано. Головний лікар отримав продовження контракту, і разом з адміністраторшою заробляють на людях гроші, хоча вже давно мають бути на пенсії.Корупція,брехливість,цинізм.