«Танцююча камера» у «Родині»: у Вінниці відкрився фестиваль хореографічних короткометражок

11 короткометражних фільмів тривалістю 80 хвилин від драм до хореографічних етюдів та комедій, кожна з яких «говорить» до глядачів однією мовою — мовою танцю, – вже сьогодні можуть побачити вінничани.

До Всесвітнього дня танцю, який відзначається 29 квітня, у декількох містах України відбуватиметься кінофестиваль «Танцююча камера». У Вінниці покази відбуватимуться з 28 квітня до 4 травня в кінотеатрі «Родина» о 16.30.

«ТАНЦЮЮЧА КАМЕРА»

Саме від цієї стрічки, однієї із найказковіших у всій колекції, походить назва фестивалю. Це любовна історія між танцівницею степу, піаністом і ручною відеокамерою, що виступає також як персонаж і сцена. Спокушена ритмами механізму камери, танцівниця застрибує у магічний світ чорно-білого фільму, де немає обмежень для її мрій. Степ і магія кіно – класична і унікальна комбінація.

Режисер: Pieter-Rim de Kroon
Країна: Нідерланди
Тривалість: 8 хвилин
Жанр: комедія, драма, танець

«РУХИ ТІЛА»

Фільм нідерландського режисера Тамі Равіда розповідає історію чоловіка, який відчайдушно шукає свою дружину. Мандруючи світом він стикається із надприродною реальністю, зачаровується сплетінням сучасного життя з давніми африканськими традиціями.

Жанр: Мелодрама, contemporarydance
Тривалість: 12 хвилин
У ролях: Rachelle Agbossou, Guillaume Niedjo

«ІЗ ШМАТОЧКОМ КРЕЙДИ»

Це чотирихвилинна історія маленького хлопчика Джастіна, якого переслідують неприємності, а він знаходить шлях танцю, щоб докорінно змінити своє життя.

Режисер: JulienBam, GongBao
Жанр: драма, танець
Країна: Німеччина
У ролях: ArthurBeer, JustenBeer, Pascale-Viviane Flückiger

«БЕЗСОННЯ»

Це стрічка режисера Ахмеда Саіда та хореографа Елісон Пламондон, котра розповідає історію Міри, яка страждає від безсоння і тому гуляє темними вулицями. Одного разу, шукаючи парк для відпочинку і сну, вона потрапляє у невідоме місце, де зустрічає незнайому жінку. Можливо саме та жінка, яка є її темним відображенням.

Жанр: драма, хореографічний етюд,
Тривалість: 6 хвилин
В ролях: Allison Plamondon, Ann-Marie Sepe
Країна: США

OFF GROUND

Історія про поважну жінку та 12-річного хлопчика, які поєднані один з одним немов ланки одного ланцюга. Вони змінюють позиції, не втрачаючи зв’язку один з одним. Дивна гра, розіграна матір’ю та її дитиною. Химерне танго на одному подиху. Слабкі посмішки. Подих… Але настає момент, коли жінка неочікувано розводить руки…

Жанр: Драма, танець
Тривалість: 12 хвилин,
Країна: Нідерланди.
Режисер: Boudewijn Koole

«МОМЕНТИ»

П’ятихвилинна мелодрама-танець демонструє історію хлопця, який завжди примудряється пропускати важливі моменти в житті. Але, на щастя, не всі: зустріч із загадковою та прекрасною дівчиною відбулась вчасно.

Країна: Швейцарія
Режисер: Chris Cronin
Хореографі: Joana Gardner
В ролях: Simon Hardwick, Lauren Harvey, Grace Laker, AdamBaroni

ЛЯЛЬКА

Короткометражка польського режисера Генріха Камінського про солістку оркестру, яка щодня грає по нотам свої партії. Вона вважає себе механічною лялькою, яку увесь час ключем заводить диригент. Але десь в підсвідомості у неї народжується власна чарівна музика. Одного разу скрипалька не може нічого вдіяти і її творіння лунає у концерті.

Жанр: драма, хореографічний етюд
Тривалість: 5 хвилин
Країна: Польща
Хореограф: Ніколай Андросов
В ролях: Yanis Orchestra, Farukh Ruzimatov, Irma Balode

«ТАНЕЦЬ ЛІЗИ»

Ця півторахвилинна анімаційна комедія показує маленьку історію солістки кабаре, котра перед виходом на сцену випила зайвого. До чого це приведе можуть побачити глядачі під час перегляду.

Країна: Італія,
Режисер: Lisa Lanese
Художник-постановник: Lisa Lanese

«КРІЗЬ ТЕБЕ»

Мультик про дівчину, яка йдучи до магазину, відчуває взаємодію з різними людьми. Деякі з них хотіли б залишити свій слід, але це не завжди вдається.

Тривалість: 8 хвилин
Країна: Нідерланди
Режисер: Lucette Braune

«СМЕРТЬ-НЕВДАХА»

П’ятихвилинна анімаційна комедія від молдовського режисера Дмитра Волошина, що розповідає історію про те, як смерть не впоралась із своєю роботою. Їй ніяк не вдається побороти пірата, який застряг у повному штилі серед океану.

Художник-постановник: Serghey Kirillov
Хореографія: Maxim Dorofeev, Pavel Mikhailov

«ГРАВІТАЦІЯ»

Поетичне дослідження. Ми живемо в Соціумі, часто сприймаючи його закони, всупереч своїм бажанням, або переконанням. Але в кожного є право на індивідуальність, потрібно лише не злякатись зробити перший крок…

Жанр: Драма, танець
Тривалість: 14 хвилин
Країна: Франція, Канада
Режисер: Thibaut Duverneix, Victor Quijada
Хореографія: Thibaut Duverneix, Victor Quijada
Головні ролі: Elon Hoglund, Emmanuelle LePhan, Daniel Mayo, Anne Plamondon

Більшість стрічок із колекції фестивалю здобули безліч нагород на міжнародних кінофестивалях. Чи оцінять їх вінничани зможемо дізнатись вже незабаром.

Вхідний квиток на фестиваль: 20 гривень

Позначки: , , , , , , ,

Автор: Марина Однорог

Поділитись публікацією