«Танець не має обмежень»: у Вінниці затанцюють вальс на візках

Динамічні сучасні танці і вальс на візку – це щось нереальне, чи все ж – звичайне хобі незвичайних людей? Вінничани доводять – можливо все, якщо дуже цього хотіти. Пересвідчитися у цьому запрошують усіх на концерт «Танець немає обмежень», який відбудеться 28 квітня у палаці мистецтв «Зоря».

Концерт присвячений міжнародному дню танців і збере усіх, для кого це більше, ніж просто творче хобі. Організовують концерт керівниця школи танців «Болеро» Тетяна Чистякова та голова громадської організації «Розвиток.Розвиток» Ірина Борзова спільно із реабілітаційним центром «Гармонія».

  • Якщо в себе вірити – то жодні перешкоди не завадять займатися танцями. Бо танець – це саме життя. Це доведуть дівчата із центру реабілітації «Гармонія», маленькі дітки, які не можуть спокійно постояти і 5 хвилин, але нічого не має неможливого, тому вони з радістю покажуть нам свій танок. Також на концерті виступатимуть пари, яким вже не один десяток років – вони почали займатися танцями нещодавно, показуючи, що вік для танців не має значення. А найголовніше, що всі вони пари не тільки в танці, але й по життю, і деякі з них вже давно відсвяткували срібне весілля. Запрошую вінничан приходити на концерт, підтримати артистів оплесками та квітами, бо вони того варті, – написала одна із хореографів Тетяна Чистякова.

Тренером із танців для групи людей на візках стала також Ірина Борзова, яка вчила дівчат із реабілітаційного центру «Гармонія» – таких учениць, які виявили бажання танцювати було семеро.

  • Кожному по-своєму в чомусь важко під час цих занять. Наприклад, дівчата, які давно на візках, їм легше в плані керування візком коли треба робити різні «викрутаси». Дівчатам же, котрі на візку недавно, не можуть цього робити так швидко, або взагалі не виходить, то вони це освоюють, – розповіла Vежі учасниця танцювального гуртка на візках Сюзанна Жуковська.

Розповідає, що займатися танцями почала наприкінці минулого року. Її у танці захоплює своя специфіка, коли треба виконувати динамічні рухи, притаманні певному стилю, та вигадувати, як замінити ці рухи, будучи на візку.

  • Є також незвичні рухи, які в повсякденному житті не робиш, тому тілу треба звикнути. І взагалі – під час танців випрацьовується плавність рухів. Але наші хореографи дуже класні – з одного боку дивляться, що ми чогось не можемо, а з іншого – не дають нам занижувати планку того, що можна спробувати. З нами починала працювати Ірина Борзова, потім час-від-часу в нас були перерви, то свою допомогу запропонувала Тетяна Чистякова, і так разом вони з нами працювали. Ірина продовжувала ставити сучасний танець, а Тетяна – вальс і танго. На сцені під час концерту ми покажемо вальс, танго ще продовжуємо освоювати, – говорить Сюзанна.

Під час концерту виступить п’ятеро учениць гуртка танців на візках – продемонструють два номери. Розпочнеться концерт 28 квітня у міському палаці мистецтв «Зоря» о 18:00.

Позначки: , , , , , , , , , , ,

Автор: Віталія Мазур

Журналіст

Поділитись публікацією