Створити свій образ із глини та «зняти» маски – вінничан запрошують на арт-гештальт-терапію

Поєднати арт-терапію із гештальт-терапією та ще й зробити це у затишному куточку на природі запрошують вінничан уже цієї суботи, 20 травня. Гештальт-терапевт Дана Войчишин пропонує усім, хто втомився від шаленого ритму та невизначеності у суспільстві, зняти маски і позбутися вигаданих ролей, аби зрозуміти сутність власного «Я».

Учасникам такої унікальної терапії буде запропоновано зліпити із глини власну маску – те, як людина себе бачить та уявляє і відчуває внутрішньо. Як пояснює терапевт, це робиться задля того, аби зрозуміти – наскільки реальний образ людини відрізняється від її внутрішнього самосприйняття.

  • Не потрібно бути художником чи скульптором, щоби створити образ себе. Глина – дуже пластичний матеріал – до нього приємно торкатися, працювати з ним, відслідковувати оце перетворення із сірої маси в щось унікальне, – розповіла журналісту VежА гештальт-терапевт Дана Войчишин. – Це допомагає людині побачити і полюбити себе, на що і направлений майстер-клас “Створи свій образ”. Також він корисний для тих, хто переживає перехідний період у житті: юні люди, які в пошуку себе, молоді мами, в кого криза у відносинах, окрім того – для людей, які повернулись з АТО і членам їх родин.


За її словами, така методика терапії складається із двох компонентів: арт-терапії – як способу відпустити негативне через створення мистецького об’єкту, та маско-терапії – маскотерапії – як спосіб переходу глибинних комплексів та проблем людини у неживу матерію маски, та гештальт-терапії, яка допоможе знайти взаємозв’язки між внутрішнім станом та самосприйняттям.

  • На початку із глини будемо ліпити яйце – як символ зародження життя, початку світу і всього живого. Наступним етапом терапії стане додавання нового шару глини поверх цього яйця. І саме на ньому далі учасники майстер-класу буду створювати свій образ. Це не має бути точна скульптурна копія – це саме образ, який і покаже – наскільки точно людина бачить себе реальну. Якщо внутрішнє самосприйняття із тим, що є насправді, не мають великої відмінності – значить, людина чітко усвідомлює себе і співставляє із соціумом. Якщо ж буде помітна велика різниця між цими двома сторонами – значить, потрібно шукати шляхи звести цю різницю до мінімуму. Ще у такий спосіб можна створювати свої портрети олівцями, але мені більше в цьому плані імпонує глина, – пояснює Дана.

  • Гештальт-терапія вносить у серйозний метод життєву енергію, гру, дає можливість учасникам легше відкриватися і змінювати відносини “тут і тепер”, прямо під час зустрічі, – розповідає Дана.

Відбуватиметься така терапія просто неба – на лісовій галявині, біля озера – на території санаторію імені Михайла Коцюбинського (вул. О.Довженка, 31, Старе місто). Триватиме майстер-клас протягом трьох годин та розпочнеться о 13:00. Вартість – 200 гривень, сюди входять витрати на оренду і робочі матеріали, тобто глину. Попередній запис обов`язковий. За детальною інформацію звертайтесь за телефоном: 0964262974 – Дана.

Позначки: , , , , , , , , ,

Автор: Віталія Мазур

Журналіст

Поділитись публікацією