Співачка та фольклористка Юлія Васюк запрошує на безкоштовний концерт у філармонію

Від автентичних, архаїчних пісень, записаних саме у нас на Вінниччині до авторських пісень Юлії Васюк, безліч номерів із творчими друзями і все це лише українською мовою. Півтори години чистої української пісні і все це вже завтра.

Співачка та фольклористка Юлія Васюк на вінницькій сцені вже більше 10 років і за цей період сформувала навколо себе коло гарних та творчих друзів, з якими мала і має безліч спільних проектів. Саме бажання поділитися ними і справжньою українською піснею надихнуло її влаштувати творчий вечір під назвою «Поміж трьома дорогами», який відбудеться 23 травня у Вінницькій обласній філармонії о 18.30.

Позаяк цьогоріч вся Україна святкує 140-річчя від дня народження нашого легендарного земляка, композитора та фольклориста Миколи Леонтовича, то і назва концерту обрана невипадкового – тут ховається подвійний сенс.

  • Є така дуже старовинна (ще дохристиянської доби) пісня. Дуже я її люблю за архаїчні тексти і мелодику – вона ніби з іншого світу – де українці вільні, в єднанні з собою і природою, де головне рід, сім’я, а не матеріальні блага. Я її давно співаю. Але цьогоріч вся Україна святкуватиме 140-річчя від дня народження нашого легендарного земляка, фольклориста, композитора – Миколи Леонтовича. Вирішила обов’язково співати щось з його збірки. Коли перегортаю кількадесят сторінок – бачу цю саму пісню один в один як я її співаю! Але все не випадково в житті, у мене так точно. Через кілька днів, спілкуючись з нашим вінницьким мистецтвознавцем Володимиром Титаренком про творчість Леонтовича, я дізналася, що цю саму пісню “Поміж трьома дорогами” записав сам Микола Леонтович у 1919 році в селищі Стрижавка Вінницького району (коментар до цієї події залишив Стельмах в одній зі своїх публікацій, на яку випадково натрапив Титаренко). Виявляється, що ця перлина саме наша, подільська і супроводжувала весільний обряд, а саме момент, коли наречений (князь) ішов до нареченої (княгині). Ну як не взяти таку фантастичну назву для концерту?, – розповіла Vежі Юлія Васюк.

Програма концерту буде дуже різна: від автентичних, архаїчних пісень, записаних саме у нас на Вінниччині, до авторських.

  • Будуть пісні з моєю музикою, текстом, будуть твори відомих українських та сучасних композиторів. А ще буде одна цікавинка для поціновувачів традиційного мистецтва нашого краю – презентація відтворених «Етномайстернею Коло» унікальних головних уборів жінок Східного Поділля – каптурів і рантухів, оригінальних зразків яких залишилося лише 4 в Україні, – говорить співачка.

Всі пісні концерту лунатимуть виключно українською мовою. Гості почують традиційні пісні в сучасних цікавих аранжуваннях. Концерт буде у вільній, неофіційній формі та триватиме близько півтора години.

Разом із Юлією Васюк на сцені виступатимуть: фольклорний гурт «Мокоша» ГО «Етномайстерня Коло», хор Вінницького училища культури і мистецтв ім.М.Д. Леонтовича, хор молодших класів «Сонечко» та хор старших класів «Весна» ВДМШ №1, вокальний ансамбль «Перлинка», ансамбль бандуристів Вінницького училища культури і мистецтв ім.М.Д. Леонтовича, фольклорний гурт «Мала Мокоша», Яна Шлябанська та Софійка Аль-Хадіді.

 А взагалі, основний меседж концерту – треба пишатися тим, хто ми є – українці, подоляни. В умовах євроінтеграції ми унікальні саме своєю приналежністю до однієї з найдавніших культур на планеті. Маємо берегти своє і розповсюджувати, щоб залишити для своїх дітей і онуків. Бо як не будемо поважати самі себе, то хто буде?

Вхід вільний.

Позначки: , , , , , , , , , ,

Автор: Марина Однорог

Поділитись публікацією