Вінницький міськвиконком підняв тарифи на квартплату. ТАРИФИ

Відтепер ЖЕКи отримуватимуть на 50% більше коштів за надання комунальних послуг. Таке рішення ухвалили на виконкомі міської ради сьогодні, 20 квітня.

Востаннє ці тарифи переглядали ще п’ять років тому, а з початку 2017 року вінницькі ЖЕКи були змушені скоротити перелік послуг, які надають мешканцям багатоповерхівок через брак фінансування. Той обсяг коштів, які мешканці сплачували досі, виявився недостатнім, щоб підприємства могли проводити ремонтні роботи у будинках, як, наприклад, ремонт даху чи мереж. Зазначимо, що минулого року відбулося незначне коригування тарифів за послуги, але лише за статтями витрат на електропостачання місць загального користування та ліфтів, у зв’язку із збільшенням витрат на електроенергію.

Для вирішення ситуації, що склалася у місті, було вирішено збільшити середній граничний тариф на утримання будинків із 2,45 грн до 3,63 гривень.

  • Наш будинок старий і нам хочеться його покращити. Ми контролюємо ЖЕК і щомісяця обговорюємо роботи по будинку, але щомісяця виникає одна і така ж ситуація – зараз нам не вистачає грошей на проведення мінімальних ремонтних робіт у будинку. У нас гарна співпраця з ЖЕКом і хочеться працювати та бачити результат, але ми дійсно розуміємо, що без підвищення цих тарифів ми не зможемо покрити наші витрати. – зазначив Віталій Лашаков, старший по будинку Порика, 6.

За час після останнього корегування тарифів практично вдвічі зросла вартість обслуговування ліфтів (з 465 до 855 гривень), фарби (з 17,87 до 44 грн), а також збільшення мінімальної заробітної плати (з 1098 до 3200 гривень).

У Вінниці тариф на утримання будинку не фіксований, встановлюється лише граничний його розмір. Тобто, якщо певна послуга не надається, ЖЕК не може здійснювати нарахування за неї. Контролювати якість і обсяг наданих послуг можуть самі мешканці або їхній представник, який обраний «старшим по будинку», оскільки всі нарахування здійснюються після підписання «старшим» або трьома іншими мешканцями будинку акту виконаних робіт за місяць.

Разом з тим директор Департаменту ЖКГ міської ради Роман Фурман стверджує, що 68% мешканців багатоповерхівок збільшення тарифу не відчують, адже користуються субсидіями.

  • Дійсно комплексний перегляд тарифів відбувався 26 квітня 2012 року. За ці роки держава зазнала багатьох змін і, на жаль, також в економічному плані. Хочу підкреслити, що більшість вінничан, які отримують субсидію не відчують цього зростання тарифів. Нам необхідно постійно проводити планові ремонтні роботи у будинках, а якщо цього не робити, то нам доведеться потім проводити аварійні ремонти, а це значно дорожче. Тому ми хочемо не накопичувати велику проблему. Це хоч і не популярне, але дуже необхідне рішення. Лише сподіваємося, що ЖЕКи надаватимуть дійсно якісні комунальні послуги, – зазначив заступник міського голови Владислав Скальський.

Таким чином, ЖЕКи зможуть отримати достатнє фінансування, щоб надавати послуги з прибирання прибудинкової території та сходових клітин, технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем та ліфтів, дератизація та дезінсекція, обслуговування димовентиляційних каналів, технічне обслуговування та поточний ремонт мереж електропостачання та електрообладнання, поточний ремонт, прибирання снігу, посипання прибудинкової території, освітлення місць загального користування і підвалів тощо.

Зауважимо, що Вінниця – не єдине місто, де з початку поточного року переглянули існуючі тарифи. У квітні львівяни сплачують за послуги 3, 40 грн, у Тернополі – 3, 47 грн, а ось у Черкасах тарифи відкорегували ще минулого року та встановили на рівні 4 гривні 7 копійок.

 

Позначки: , , , , , , , , ,

Автор: Дар'я Гоц

Поділитись публікацією
  • S Gonza

    А средства на побелку тех мест, где когда-то были бордюры запланированы? А то я волнуюсь!

    • уже пофарбували, навіть з деревами )