Швейцарці виділять 10 мільйонів євро на реконструкцію трубопроводів на Вишенці

Цьогоріч планується реконструкція системи гарячого водопостачання мікрорайону Вишенька. Зокрема, йдеться про заміну десяти кілометрів аварійних трубопроводів та облаштування нових теплових пунктів. Реконструкція відбудеться у рамках «Проекту з енергоефективності м. Вінниця».

Відповідний лист щодо погодження виділення коштів підписав на 10-му Наглядовому комітеті представник швейцарської організації SECO Данієль Манебі.

Пропозицію реконструкції системи гарячого водопостачання мікрорайону Вишенька підготувало КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго».

Засідання Наглядового Комітету відбулось 26 квітня за участі представників Вінницької міської ради, КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго» та Державного секретаріату з економічних питань Швейцарської Конфедерації.

Третім етапом (до кінця 2018-го року) Проекту передбачається:

  • реконструкція системи гарячого водопостачання мікрорайону Вишенька з влаштуванням ІТП з системою SCADA, що буде влаштована на основі 3G зв’язку;
  • ліквідація більше 10 кілометрів погонних аварійних трубопроводів системи гарячого водопостачання (між ЦТП та будинками)
  • закриття більше 20-ти  центральних теплових пунктів

Передбачається, що проектом будуть охоплені шість дитячих садочків, дві школи, одна лікарня, 137 житлових будинків, 12 612 квартир.

Зауважимо, що Вінницька міська рада підтримала пропозицію щодо залучення коштів позики від Європейського інвестиційного банку в обсязі 10,4 мільйони євро для фінансування проекту «Реконструкція системи теплопостачання мікрорайону Вишенька-Слов’янка в м. Вінниця».

Нагадаємо, у рамках «Проекту з енергоефективності м.Вінниця» вже відбулась повна реконструкція мікрорайонів М.Шимка (К.Маркса), Баженова (перший етап); реконструкція теплових мереж, влаштування ІТП, впровадження системи SCADA (другий етап). Щодо останнього об’єкту, то система введена в експлуатацію, а цього року заплановано реконструкцію газової котельні та будівництво твердопаливної. На перших етапах реконструкцій спільними коштами ВМР та Швейцарською Конфедерацією було залучено 68 мільйонів гривень та 9,7 мільйонів франків відповідно.

Позначки: , , , , , , , , , , ,

Автор: Юлія Плахтій

Журналіст

Поділитись публікацією