Редактор газети «День» привезла до Вінниці «Україну incognitа»

Шкільні бібілотеки Вінниці відтепер мають у своєму фонді історичні книги, видані газетою «День». Головний редактор газети Лариса Івшина вчора, 28 лютого, особисто приїхала до Вінниці аби передати книги бібліотекарям шкіл. 

Історичні книги в усі школи придбали Вінницька міська рада спільно із БФ «Подільська громада». Бібліотеки отримали одразу декілька подарункових книг. Серед них – «Україна Incognita», у якій зібрано 25 текстів різні авторів про окремі періоди української історії. Для прикладу, у збірці є роботи Ярослава Царука «Волинська трагедія: свідчення очевидців», Ліни Костенко «Україна як жертва і чинник глобалізації катастроф», Сергія Литвина «Петлюра і Пілсудський», Джеймса Мейса «Зачаровані кола ідола, або Тоталітаризм і геноцид в історії України», Ярослава Дашкевича «Як Московія привласнила історію Київської Русі»,  Збігнєва Бжезинського «Україна і світ» та інші. Цю збірку вже перевидавали дев’ять разів, але вона і досі користується попитом.

  • Мені дуже приємно бути у Вінниці і я дякую міському голові за такий безпрецедентний дружній крок по відношенню до газети «День». У цьому році виповнюється 15 років нашій першій книзі, яка дала назву серії «Україна Incognita». До неї на той час були долучені кращі автори, і ця книга досі є бестселером. Тоді мені здавалось, що це відтворення справді невідомих сторінок української історії. Вже зараз ні для кого не є секретом, що інформація про битву під Конотопом, яка тоді була «Tabula rasa», історики знали про неї, але в широкому обігу це не звучало. Згадайте, коли почали вперше говорити про Голодомор та геноцид, а ці теми, як і проблема постегеноцидності, визначила багато психологічних та ментальних наслідків українців. Потрібно вміти подати ці теми. У цьому мені допоміг прихід в газету Джеймса Мейса, який є відомим вченим, що вивчав питання українського геноциду. Я дуже вдячна, що школи Вінниці отримають й цю книгу, – розповіла Лариса Івшина.

Окрім цього, шкільні біблотеки міста отримали ще по дві книги: Михайла Драгоманова «Пропащий час. Література українська, проскрибована урядом російським» та Джеймса Мейса «Ваші мертві вибрали мене…». До речі, остання книга присвячена темі Голодомору в Україні, а сам автор – Джеймс Мейс певний час працював у редакції газети «День». Завдяки дослідженням цього американського історика весь світ дізнався про те, що в Україні був Голодомор.

Додатково школи та міські бібліотеки отримали тримісячну підписку на газету «День».

У своєму дописі у Facebook вінницький міський голова Сергій Моргунов розповів, що з Ларисою Івшиною вони поспілкувались не лише на освітні та історичні теми, а ще обговорили ситуацію в країні останніх років, зокрема в контексті російської інформаційної пропаганди.

  • Дуже важливим є та робота і той внесок в розвиток українського суспільства з точки зору популяризації та вивчення минулого нашої держави, переосмислення історичних подій, і який вони мають вплив на наше майбутнє та сьогодення, – через книговидавництво бібліотеки «Дня». Яка, до речі, налічує 30 різних видань, загальний тираж яких за усі роки складає близько 150 тисяч примірників, – зазначено у дописі.

Сергій Моргунов також висловив сподівання на подальшу співпрацю із редакцією «Дня» і, зокрема, на те, що вінничани зможуть побачити ще один глобальний проект газети – міжнародну фотовиставку, яка існує вже 18 років і за цей час у різних містах України її було презентовано 115 разів.

Фото із соціальних мереж

Позначки: , , , , , , , , ,

Автор: Vежа

Адміністрація сайту

Поділитись публікацією