Песиголовець — міф чи реальність? У Вінниці презентують роман-горрор Олександра Завари

Святий Христофор, письменник Юрко Побиван, містичне Прикарпаття, багато горору та «коріння» казок — все це, і не тільки, поєднано у новому романі письменника Олександра Завари.

Вже завтра, 20 червня, о 18.00 в книгарні «Є» відбудеться презентація нового роману одного із найяскравіших представників горору в Україні – Олександра Завари. Цього разу молодий автор дивуватиме та «лоскотатиме нерви» вінничан новим романом «Песиголовець».

Незважаючи на те, що Олександр називає свій роман химерним фентезі, більшість читачів та рецензентів вважають, що це доволі якісний український горор — чистий і без домішок.

“Письменник Юрко Побиван, чия популярність стрімко йде на спад, у пошуках нового приголомшливого сюжету навідується з родиною на Прикарпаття до таємничої Галявини вічної роси, де колись було поселення наших предків полян – там і досі побутують міфи про таємничих людей із головами псів. Одного з таких Юрко пам’ятає з дитячих років – це ікона Святого Христофора із зображенням чоловіка-песиголовця, бачена ним колись у храмі на Франківщині. Чим не сюжет для майбутнього бестселера? Утім, з творчої відпустки Побиван привозить не лише фотографії й нотатки для нової книги…” – пишеться в анотації до книги.

Сашко Завара розповів Vежі, що у романі дві сюжетні лінії, які зрештою переплітаються між собою.

  • Одна історія про те, що з бажаннями треба бути обережним, бо ніколи не знаєш, чим доведеться заплатити за їхнє здійснення. А заплатити все одно доведеться, бо інакше не можна. А друга, власне, розповідає про надскладний, але зроблений колись давно вибір, що мав погані наслідки, проте подарував світові Святого Христофора.

Звичайно, уважний читач, обовязково зверне увагу на головного героя — письменника Юрка Побивана. Тема письменників у творах завжди була і є актуальною, от тільки розвиваються сюжети по-різному. Сашко Завара говорить, що всі письменники схожі між собою.

  • Вони можуть працювати в різних жанрах, просторах і епохах, та зрештою мають одну й ту саму мету. Наче маніяки, у кожного свої таргани в голові, але на фініші одне й те саме. Отож, мабуть, ми з персонажем не винятки, – розповідає письменник.

Проте, не менш важлива роль у романі належить Святому Христофору. Під час роботи над своїм твором Олександр опрацював багато джерел, а деякі мають підгрунтя ще з псевдо-дитячих казок. Письменник говорить, що у випадку з «Песиголовцем» не автор обрав історію, а історія обрала автора.

  • Роман має певне підгрунтя, воно сягає псевдо-дитячих казок, які ми всі знаємо з дитинства, а також однієї із версій походження Святого Христофора, який, якщо вірити записам та іконам, був песиголовцем. Багато хто не вважає Святого Христофора химерним, люди навіть моляться до нього так само, як до інших святих. Але, якщо говорити про роман загалом, на читача таки чекають певні сюрпризи, це правда, – розповідає письменник.

Про інші сюрпризи та особливості роману Олександр Завара розповість вінничанам вже завтра.

Олександр Завара – письменник і літературний оглядач з Мелітополя. Видав два романи: «IQ=FAQ» та «Ката Моргана», публікує рецензії на книжки на різних інтернет-порталах. Має вищу філологічну освіту.

Фото надані автором

Автор: Марина Однорог

Поділитись публікацією

Інші новини