Оновлений проспект Космонавтів хочуть відкрити до Нового року: готовність – 90%

До дня Святого Миколая вінничани можуть отримати подарунок – оновлений проспект Космонавтів. Принаймні у департаменті капітального будівництва міської ради планують завершити всі роботи 19-20 грудня. На сьогодні ж роботи виконані на 90%.

Попри те, що алею засипало снігом, міський голова Сергій Моргунов у п’ятницю, 2 грудня, перевірив на якому етапі роботи з капітального ремонту проспекту. Нагадаємо, що реконструкція цієї ділянки розпочалась ще у серпні. Раніше планували завершити другу чергу проспекту Космонавтів у листопаді однак ремонтні роботи дещо затримали. На всі роботи було виділено 26 мільйонів гривень, з яких лише 4,4 мільйони – з міського бюджету, а понад 21 мільйон профінансовано за рахунок державного фонду регіонального розвитку.

img_8846

Проектом було передбачено велику кількість робіт. Зокрема це:

  • Відновити пішохідні тротуари.
  • Влаштувати освітлення алеї з встановленням нових опор, кожна з яких матиме систему для підзарядки гаджетів.
  • Влаштувати велодоріжки та паркувальну зону.
  • Організувати дитячий майданчик, зони відпочинку та відновити зелену зону з заміною рослинного шару. Загалом на двох чергах проспекту висадять понад 30 сакур.
  • Провести мережу WI-FI та систему відеонагляду.

img_8837

Щодо «сухого» фонтану та літака з площі Могилка, то їх обіцяють показати навесні, адже зараз немає особливої потреби їх встановлювати. Принаймні так відповів виконуючий обов’язки директора Департаменту капітального будівництва міської ради Ігор Кравець.

img_8855

У 2017 році розпочнуться роботи з реконструкції третьої черги проспекту Космонавтів. На цій ділянці заплановано відновити асфальтне покриття тротуарів, організувати паркувальну зону та встановити нове освітлення. Також облаштують дитячий майданчик та висадять понад 40 сакур. На Келецькій також оновлять трамвайну колію за тим самим принципом, як на площі Гагаріна та з’єднають другу та третю частини проспекту Космонавтів прямим пішохідним переходом, встановивши світлофор. Вартість усіх робіт попередньо складає  близько 50 мільйонів гривень. Таким чином, вартість ремонтних робіт на всіх трьох чергах проспекту Космонавтів орієнтовно становить понад 70 мільйонів гривень.

img_8852

Ремонтні роботи третьої черги проспекту Космонавтів будуть проводити від Келецької до парку Дружби народів. Стосовно самого парку, то тут є чітка концепція, яку затвердили ще у 2012 році.

  • Згідно із концепцією, у парку Дружби народів чітко визначені зони, наприклад, для вигулу собак, для дитячих майданчиків, для людей із фізичними обмеженнями, зона барбекю та інші. Концепція самого парку в тому, що громада разом з адміністрацією парку має всі можливості для оновлення і оживлення цього місця. Я вважаю, що парк Дружби народів повинен відновитися при безпосередній участі громади, яка проживає в цьому мікрорайоні, – зазначив міський голова Сергій Моргунов.
Фото Андрія Завертаного

Автор: Дар'я Гоц

Поділитись публікацією