“Нова філософія поліції”: заступниця Авакова запустила у Вінниці “Сусідську варту”

Тепер стежити за добробутом у дворі будинку окрім поліції будуть ще й ваші суссіди. Вінниця стала першим містом де запрацював проект “Сусідська варта”.

Сьогодні, 27 квітня, мешканці будинку за адресою Нагірна 29Р урочисто розпочали дію програми не лише у Вінниці, а й в Україні. Для впровадження пілотного проекту наше місто обрали через широку мережу ОСББ – їх близько 500. Розповісти вінничанам про програму приїхали начальник ГУ НП у Вінницькій області Юрій Педос, начальник Управління патрульної поліції у Вінниці Редван Усеїнов і заступниця міністра внутрішніх справ України з питань євроінтеграції Анастасія Дєєва. Зазначимо, що гостей було чи не більше, ніж присутніх на заході мешканців дому.

Програма “Сусідська варта” вже понад 30 років діє у Канаді, США, Молдові, Естонії та інших країнах. В Україні проект реалізується вперше, як складова моделі community policing, що покликана встанвоити взаємодію мешканців будинків із поліцією для підвищення безпеки громадян.

У дворі дому патрульні розважали дітей, опитуючи їх про відомі служби допомоги та куди дзвонити у різних ситуаціях, як, наприклад, пожежа чи бійка, також поліцейські приміряли на малюків свої бронежилети та показували різні атрибути своєї роботи.

Перед початком дії програми вінничани відвідували спеціальні тренінги та кілька тижнів готувалися до запуску проекту у своїх будинках. Допомагали у цьому дільничні офіцери поліції, патрульні поліцейські, а також поліцейські управління превентивної діяльності.

За словами голови “Асоціації ОСББ Вінниччини” Ельвіри Мрясової, загалом у Вінниці до цього проекту вже долучились 14 будинків, 12 з яких – ОСББ.

  • У нас на старті було більше 20 бажаючих будинків, але залишилось 14: або мешканці не згуртувалися, або не змогли пояснити навіщо їм це чи зрозуміти саму ідею “Сусідської варти”. Але зараз проект діятиме у 14 будинках у всіх районах Вінниці.

За словами Анастасії Дєєвої для старту програми обрали Вінницю, тому що отримали запит вінницької поліції та громадського сектору, що розпочати таку ініціативу саме тут.

  • “Сусідська варта” – це не проект, а швидше філософія взаємодії поліції та громади. Дуже вдячна активності ОСББ, які виявили бажання долучитися. Ви вже пройшли тренінги з поліцією щодо того, як виявляти, ідентифікувати небезпеку у себе на локальному рівні і як дуже оперативно повідомляти про це своїм співробітникам поліції. Головна ідея в тому, щоб зрозуміти хто працює заради вашої безпеки щодня: хто ці поліцейські, які першими приїдуть вам на допомогу і як співпрацювати, щоб досягти максимальної безпеки в районі. Я дуже рада, що Вінниця стає першим містом, де вже за три-чотири місяці ми зможемо показати перші результати та розповісти про це всій Україні, щоб запустити проект в інших областях.

Юрій Педос зауважив, що така співпраця патрульних та вінничан може покращити кримінальну ситуацію у місті.

  • Дільничні поліцейські навіть прийматимуть участь у загальних зборах житлового будинку, де мешканці можуть висловлювати свої побажання та говорити про те, які в них відбуваються події. І найголовніше, що поліція зможе не лише реагувати на прояви злочинності, а й на прояви адміністративних правопорушень: насилля в сім’ї чи спілкування дітей із підозрілими особами. Це буде чудова профілактика злочинних проявів.

У свою чергу Реван Усеїнов висловив сподівання, що незабаром “Сусідська варта” запрацює по всьому місту.

Як розповіла Veжі мешканка будинку Світлана Тесля, вони із сусідами тепер більше уваги приділятимуть одне одному.

  • Про “Сусідську варту” нам розповіла Ельвіра Мрясова. Ми з радістю сприйняли цю ідею, адже розуміли, що якщо не ми разом, то буде важко стежити за добробутом двору. Було цікаво познайомитися із нашим дільничним і приємно знати, що нас дійсно захищають і нами цікавляться. Ми тепер більше знайомимося зі своїми сусідами: дивимось у кого яка машина, хто більше знаходиться вдома, будемо звертати увагу на те, де і о котрій ввімкнули світло. Так і потрібно, тому що вже були у нас випадки, коли крали речі з під’їздів та квартир. Тепер із сусідам будемо звертати увагу один на одного.

Тепер у дворі будинку навіть є спеціальний знак, який повідомлятиме потенційним злодіям, що тут стежить “Сусідська варта”.

Фото Дмитра Тищенка

Позначки: , , , , , , , , , , ,

Автор: Дар'я Гоц

Поділитись публікацією
  • Mr

    25.04.17 о 19:14 по телефону 102 було повідомлено про двох добряче п”яних чоловіків по вулиці Замостянській, які розпивали спиртне майже під дверима під”їзду будинку, кричали та лякали своєю поведінкою перехожих. Робити зауваження таким неадекватним вже небезпечно для життя, тому всі прохожі старались мовчки проходити повз них.За 20 хвилин наряд поліції за вказаною адресою так і не під”їхав. Один із дебоширів помочився під стінку забора і вони обоє пішли спокійно далі в сусідній двір. Тепер зрозуміло де була поліція – готувалась до приїзду Анастасії Дєєвої та фотографування з табличками. Ось вам і Сусідська Варта в дії.