Навчання по-ізраїльськи: зоопарки в школах і парти колами. АНОНС

Про систему освіти Ізраїлю розповість випускниця міжнародної програми «Education for Science and Math – STEM Framework» від Ізраїльського центру міжнародного співробітництва MASHAV Надія Андрущенко. Під час зустрічі дівчина поділитися досвідом і знаннями, які отримала в програмі із всіма охочими, зокрема з освітянами.

За словами Надії Андрущенко, коли вона їхала до Ізраїлю думала, що там побачить високотехнологічні лабораторії у класах. Однак супертехнологій там не побачила. А секретом «успіху» ізраїльської освіти вважає вчителів.

  • Найбільше, що мене вразило це вчителі та ставлення до їхньої роботи і взагалі до дітей, – каже співзановниця освітньо-технологічного майданчику для дітей KidIT Надія Андрущенко. – Дітей вони бачать особистостями і знаходять до кожної підхід. Там немає шаблону і все направлено на розвиток дитини.

Особливий підхід у організації процесу навчання навіть в розміщенні шкільних меблів.

  • Якщо прогулятися школою, то можна побачити, що в класах стоять парти колами, а на території так розміщені місця для сидіння. Це створює атмосферу для природного спілкування, – пояснює Надія Андрущенко.

А ще в ізраїльських школа немає такого предмета як «Інформатика». Тобто вони не навчають технологій, а за допомогою технологій навчаються.

  • Це уроки графічного дизайну, веб-розробки. Тобто технології в них – як інструмент навчання, – уточнює Надія Андрущенко. – Вони створюють проекти, знімають фільми, фотографують.

У початковій ізраїльській школі є міні-зоопарк, де діти на рік беруть під опіку собі тваринку. Дитина годує та піклується за обраною тваринкою: вимірює на стільки підопічна росте, скільки корму їй потрібно. Цей процес дитина не тільки спостерігає, а й фільмує. А в кінці року діти захищають свої креативні проекти перед батьками.

Надія Андрушенко поділиться всіма практичними, теоретичними знаннями, що привезла з навчання. За дві години зустрічі обіцяє поспілкуватися на теми системи освіти Ізраїлю, використання технологій в процесі навчання та підготовки викладачів. Найголовніше  – Надія Андрущенко розповість про практики, які вінницькі вчителі  зможуть впроваджувати в своїх класах, школах. Адже, на думку спікерші, Ізраїлю вдалося розробити унікальну систему підтримки вчителів. Каже, що секрет – у налагодженні комунікації та створенні платформи для спілкування.

Організатори кажуть, що зустріч буде цікавою батькам, творцям альтернативної освіти, освітянам та студентам. Зустріч стартує о 18:00, 5 травня, в I-hub (вул. Пушкіна, 11).

Позначки: , , , , , , , , ,

Автор: Vежа

Адміністрація сайту

Поділитись публікацією