На Вінничині почалися розкопки унікального поселення віком понад 2000 років. ВІДЕО

Помешкання, господарські споруди і поховання, яким близько двох тисяч років, випадково виявили на Вінниччині. На здавалося б звичайному полі у Липовецькому районі віднайшли унікальне поселення часів черняхівської культури.

Як повідомляє ТСН, цілий пласт древньої культури ледь не зник під ковшем екскаватора. Робітники саме здійснювали капітальний ремонт магістрального газогону «Уренгой-Помари-Ужгород», та під кількома метрами грунту почали знаходити посуд, рештки печей та льохів.

  • Споруда житлова, ями, де зберігалися припаси, наземні конструкції для живності – віднайдена повна інфраструктура, модель заселення цього часу, – каже заступник директора з наукової роботи науково-дослідного центру НАН України Тарас Мілян.

Знахідка є однією із наймасштабніших, поселення простягається на кілька сотень метрів. Поруч археологи вже розкопали 22 поховання. Зараз поселення вивчають кілька десятків археологів з усієї України.

  • Знайшли і дорослі, і дитячі поховання, – каже аспірант Інституту археології Мар’яна Авраменко. – Були поховання із різною кількістю намиста, знаходили навіть прикрасу із 60-70-ти бісерин, тобто повне намисто. Ця жінка, можливо, належала до сарматського етнічного елементу.

Знайдені рештки посуду та предметів тодішнього побуту – підтвердження того, що окрім землеробства та скотарства, мешканці поселення займались і гончарством. Також відомо, що серед жителів були і склодуви та навіть ювеліри.

Ремонтники погодились трохи зачекати із ремонтом, поки на місці працюють археологи. Останні обіцяють якнайшвидше завершити свою роботу, яка потрібна для збереження унікальної знахідки.

Позначки: , , , , , , , , , , , ,

Автор: Юлія Плахтій

Журналіст

Поділитись публікацією