На Вінниччині розпочато ремонт міжнародної траси М-21, на черзі – об’їзні

У квітні Вінницька область активно долучилася до ремонту автошляхів. Нині продовжуються ремонтні роботи дороги траси М-21 «Житомир-Могилів-Подільський».

Ця траса – одна із двох автомагістралей міжнародного значення, що пролягають через Вінниччину. М-21 – це 186,9 кілометра, які потребують не лише капітального ремонту на окремих ділянках, а й реконструкції. Такі роз’яснення зазначені у змінах до комплексної програми будівництва, реконструкції, ремонту та експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування Вінницької області на 2013-2018 рік.

25 квітня голова обласної державної адміністрації Валерій Коровій, міський голова Сергій Моргунов, народний депутат України Андрій Тетерук, начальник Служби автомобільних доріг у Вінницькій області Ігор Корольчук перевірили як ремонтують ділянку автомобільної дороги міжнародного значення М-21 «Житомир – Могилів-Подільський». Про що ідеться на сайті облдержадміністрації.

• У 2017 році заплановано поточний ремонт трьох ділянок сумарною протяжність 9,4 км від смт Стрижавка до м. Калинівка, – розповів Ігор Корольчук. – Дорожнє покриття на цій ділянці потребує максимального укріплення несучої здатності, тому використовується метод регенерації.

Про такий метод пояснили, що це органічно-мінеральна суміш, зроблена завдяки технології холодного ресайклінгу (відновленя) на місці. Укріплюючий шар такого покриття має висоту 18 см, поверх якого укладається ще 10 см вирівнюючого шару крупнозернистого асфальтобетону та 5-сантиметрового шару щебенево-мастикового асфальтобетону (ЩМА-20).

Окрім ремонту передбачено влаштування зупинкової смуги.

  • Сьогодні на ремонт цих ділянок виділено 151 мільйон гривень, а необхідно 206 мільйонів, – зауважує Ігор Корольчук.

За його словами уже також розроблена проектна документація на чотири об’єкти ремонту, що виконуватимуться за рахунок коштів перевиконання надходжень митних платежів. Оголошені торги на виконання робіт за напрямком Вінниця-Могилів-Подільський протяжністю 17 км та вартістю 150 мільйонів гривень. Додатково розробляється документація на три об’єкта того ж напрямку протяжністю 7,3 км та вартістю 96 мільйонів. Загалом в поточному році планується освоїти від 240 до 300 мільйонів гривень.

• Якщо подивитись на загальний дорожний фонд, то у Вінницькій області дороги кращі ніж в інших областях, – каже голова облдержадміністрації Валерій Коровій. – Але разом з тим, Вінниччина має 9,5 тисяч кілометрів загальнодержавних доріг, з яких 7 тисяч доріг – місцевого значення, плюс – 25 тисяч кілометрів комунальних доріг, що в межах населених пунктів. Тож працювати є над чим.

Крім того, Валерій Коровій відзначив, що є реальні напрацювання стосовно співфінансування з міського бюджету. За словами міського голови Сергія Моргунова, дійсно планується ремонт двох об’їзних доріг біля Вінниці. Однак остаточне рішення в цьому напрямку за Кабміном, на постанову якого і чекають.

Позначки: , , , , , , , , , , ,

Автор: Vежа

Адміністрація сайту

Поділитись публікацією