На День Європи центр Вінниці перекриють на 8 годин, а по Бугу плаватимуть дракони

Стала відома дата проведення у Вінниці Дня Європи – він відбудеться 20 травня. У цей день в центрі міста буде перекрито рух на 8 годин. Усе неспроста – очікують поважних гостей із європейських країн, як-от великої економічної місії з Нідерландів.

Про це говорилося сьогодні, 12 квітня, під час засідання обласного оргкомітету щодо відзначення Дня Європи.

Як зазначила заступник Вінницького міського голови Галина Якубович, програма заходів по місту вже затверджена. Оскільки Вінниця святкує десятий ювілейний День Європи, тому заплановано родзинку свята – 19 травня на річці Південний Буг відбудуться змагання з драгонботу.

  • Ці змагання проходитимуть вперше на теренах області і будуть яскравою феєрією, – сказала посадовиця.

Дракон або драгонбот –  велике 20-місне каное, з головою дракона і хвостом. Попереду сидить барабанщик, який б’є у великий барабан, задаючи ритм веслярам. Двадцять веслярів сидять по десять з кожного боку. На кормі перебуває керманич. Офіційні змагання проводяться тільки на 10-місних і 20-місцевих човнах на дистанціях 200, 500, 1000 і 2000 метрів в чоловічому, жіночому і змішаному (мікст) класах.

Фото – 500 рх
  • Офіційні ж заходи Дня Європи відбуватимуться 20 травня й урочисто стартують вони о 14:00 на Майдані Незалежності перед міською радою. В зв’язку з цим буде перекрито рух вулицею Соборною із 12:00 до 20:00, – сказала Галина Якубович.

Що ж до концертної програми, то її буде озвучено ближче до святкування, тоді ж буде зазначено конкретні локації та детальний план заходів на кожній із них. Єдине, що повідомила – цьогоріч знову буде фестиваль вуличної їжі.

  • Проаналізувавши минулорічні заходи ми спостерігаємо інтерес вінничан до європейської кухні, тому цього року буде збільшено таких місць,- відзначила заступниця міського голови.

Щодо закордонних гостей, то до Вінниці прибуде делегація делегації з Нідерландів, а очолюватиме її безпосередньо посол Королівства Нідерландів в Україні Кейс Кломпенхаувер.

  • Це поки попередня інформація. Представники делегації мають на меті провести в області семінари, відвідати підприємства, поспілкуватися з представниками промислових компаній та бізнесу, – повідомив директор департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку ОДА Володимир Мережко.

Галина Якубович додала, що Вінницька міська рада на День Європи запросила 80 міжнародних партнерів.

Позначки: , , , , , , , , ,

Автор: Віталія Мазур

Журналіст

Поділитись публікацією