На честь Дня Конституції Польщі у Вінниці виступлять VOŁOSI

29 квітня о 16 год. в Обласному академічному українському музично-драматичному театрі ім. Садовського відбудеться незвичайний концерт віртуозного струнного квінтету “VOŁOSI”.

Музиканти із Польщі гратимуть у Вінниці не вперше: цього ж разу завітають із новою програмою “Nomadism”, прем’єра якої відбудеться лише у Вінниці, Житомирі та Хмельницькому.

Українська публіка вперше познайомилася з гуртом під час міжнародного фестивалю АртПоле’2012, засвідчивши свої враження восьмиразовим викликом на біс. З того часу VOŁOSI дали кілька десятків концертів в різних українських містах – від Алчевська до Ужгорода.

Струнний колектив VOŁOSI виник на весіллі. Скрипаль, випускник музичної академії Кшиштоф Ласон запросив музикантів із довколишніх сіл на вечірку з нагоди свого одруження. Після цього вони з братом Станіславом, віолончелістом, що закінчив ту ж академію, вирішили поєднати здобутки своєї класичної освіти з невимушеністю гуральських музик – мешканців гір, в яких сходяться кордони Чехії, Польщі та Словаччини.

На європейській world music сцені VOŁOSI заявили про себе у 2010 році виступом на «Новій традиції» – найавторитетнішому польському фестивалі, що спеціалізується на нових формах осмислення фольклорної музики. Сполучення балканських, трансильванських і карпатських мотивів з класичними мелодіями європейських композиторів, майстерність і невимушеність, енергія та елегантність прийшлися до смаку критикам і публіці – VOŁOSI отримали мало не всі можливі винагороди фестивалю.

Музиканти легко вплітають класичні мелодії європейських композиторів у потоки балканських, трансільванських і карпатських мотивів, поєднуючи вишуканість і майстерність виконання з невимушеністю, спонтанністю та надзвичайною емоційністю.

До сьогодні музиканти встигли видати два альбоми й здобути шанувальників далеко за межами Польщі. З незмінним успіхом вони виступали в Грузії, Данії, Німеччині, Японії, Норвегії, Словенії, Бельгії та навіть в Стольгольмскій Ратуші у присутності його величності Карла XVI Густафа, Короля Швеції.

«…Різноманніття можливостей, вільний рух між місцями, стилями і мовами, порив до подолання стереотипних способів мислення і поведінки», – кажуть про неї самі музиканти.
«…Прекрасне поєднання витончених мелодій, вигадливих аранжувань і коротких імпровізацій, що робить гурт неповторним і завжди актуальним для спраглого до пригод слухача», – додають музичні оглядачі.

Концерт відбудеться з нагоди святкувань річниці прийняття першої європейської конституції – Конституції Польщі, яке щороку відбувається 3 травня.
Виступ гурту відбудеться за підтримки Генерального Консульства Республіки Польща у Вінниці.

Квитки на концерт можна отримати у касі театру. Кількість місць обмежена.

Позначки: , , , , , , , ,

Автор: Інна Сандюк

Позаштатний журналіст

Поділитись публікацією
 • Alina Prysiazhnyuk

  Коли Волоші приїздили минулого разу, ніде не було інфи про запрошення, за якими, як виявилось, можна було відвідати концерт. Тоді впустили всіх, щоправда люди без запрошень сиділи на сходах прямо в залі філармонії.

  Цьогоріч у вашій статті така інфа: “Квитки на концерт можна отримати у касі театру. Кількість місць обмежена.”
  Окей, телефоную до театру, де мені відповідають: “Квиточки у них по запрошенням. Звертайтеся в консульство Польші”.
  Трохи відмінна інформація від тієї, котра в статті.

  • Inna Sandiuk

   Таку інформацію надало і Консульство, і менеджери. В театр дзвонила і перше, що дійсно кажуть: “Квитки за запрошеннями”. А далі додають, що вчора роздали останні.