Мегаджоулі, гігакалорії, кіловати: вінничани вимірюватимуть газ по-новому

Уже в травні в платіжках вінничан за газ з’являться нові одиниці вимірів – Мегаджоулі (МДж), гігакалорії (Гкал), кіловати (кВт/год). Для чого це потрібно пояснили у ПАТ «Вінницягаз».

Інформаційна підготовка населення – так це називають у «Вінницягаз». Адже як показали нещодавні перипетії з так званою абонплатою за газ – поінформованості забагато не буває.

14 березня набула чинності постанова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) від 26 січня 2017 року. У цій постанові №84 передбачено використання на ринку газу трьох енергетичних одиниць  – МДж, Гкал, кВт/год.

Саме такі нові одиниці  вимірів вінничани побачать у своїх платіжках поруч із звичними кубометрами. Це напряму пов’язано із якістю газу.

  • Перехід на енергетичні одиниці передбачений у рамках співпраці з Євросоюзом і кодексом газорозподільних мереж, – каже фахівчиня із зв’язків з громадськістю «Вінницягаз» Оксана Поліщук. – У першу чергу – якістю газу – це його калорійність, теплота згорання. Тобто важливо не скільки людина використала газу в кубометрах, а стільки він власне відав їй тепла (якою є його калорійність).

До речі  Україна купує газ в інших країнах у енергетичних одиницях, а вже потім у нас їх переводять у кубометри. У «Вінницягаз» запевняють, що на ціну за газ для споживачів це поки ніяк не вплине. І введення нових енергетичних вимірів  не означає, що вводиться нова сплата на щось.

  • Це інформативний перехідний період. Звісно у країнах Європи ціна газу прив’язана до його якості. Чим нижча якість газу, тим менша його ціна, бо людині потрібно спожити його більше. Чим вища якість газу, його калорійність, тим вища його ціна. У нас поки що прив’язки до ціни не буде (ні в цьому році, ні в наступному), – розповідає Оксана Поліщук і додає. – І це жодним чином не пов’язано з абонплатою на газ, дія якої призупинена.

Отже, вінничани за звичною схемою передаватимуть показники газових лічильників (які змінювати не потрібно), а вже працівники компанії переводитимуть за визначеною формулою обсяги використаного газу у нові енерговиміри.

Із формулою можна буде ознайомитися на сайті «Вінницягаз» (має бути викладена на днях), як із 8 маршрутами переміщення газу із вказаними фізико-хімічними показниками, тобто показниками якістю газу. Наприклад, за маршрутом №3 (м. Вінниця та Вінницький район) середньозважена теплотворна здатність газу 8138 ккал/куб. м. Середньозважена по області – 8200 ккал.

У компанії також кажуть, що завдяки переведенню кубометрів газу в енергоодиниці споживачі зможуть при порівнянні обирати ефективніші енергоносії.  Приміром, краще використовувати газ чи електроенергію, яка вимірюється у тих же кіловатах.

Таміла Царьова

Позначки: , , , , , , , , , ,

Автор: Vежа

Адміністрація сайту

Поділитись публікацією