Лопати і труби поміж кленів: як відбувається завершальна реконструкція проспекту Космонавтів. ФОТО

Не встигли вінничани оговтатися після відкриття нового фонтану із Атлантом, що ознаменував завершення реконструкцуії другої черги проспекту Космонавтів, як вже розпочато роботи на третій – завершальній – його частині.

Так, тут уже знесли МАФи та здерли асфальт вздовж тротуару на алеї.

Обабіч раніше пішохідної, а тепер – будівельної – зони ростуть клени, вирубку яких та заміну на сакури скасували. Облаштовано будівельний майданчик, до якого прибуває спецтехніка та будматеріали.

Перешим, хто трапився Vежі, коли ми вирішили прогулятися проспектом, виявився працівник дорожньо-будівельної організації “ТОВ Шляхбуд“.

 • Ми маємо розширити дорогу. Наша задача – вирвати старий бордюр, порівняти його. Якщо не помиляюся, то планується розширення обох смуг дороги, – сказав молодий чоловік у помаранчевому жилеті, та називатися відмовився. – Як тільки зробимо бордюр – постелимо асфальт спочатку по одній смузі, тоді – по іншій. Доведеться дорогу тимчасово перекривати на цьому відрізку. Але ми швидко будемо намагатися все завершити.

Проспект майбутнього: у Вінниці показали, якою буде третя черга Космонавтів

Поки працівники “Шляхбуду” не надто активно працюють – чекають коли буде замінено частину каналізації. Цією роботою, коли ми прибули на проспект, займалася група чоловіків – кілька були в траншеї, двоє – на поверхні.

Це – працівники субпідрядної організації  “ТОВ Будсервіс-3“. З понеділка вони вже вирили котлован, глибиною в два понад метри, аби перенаправити мережу каналізації.

 • Тут є комунікації, які пролягають в землі під площею, де в майбутньому буде стояти арка, – пояснює найстарший серед працівників “Будсервісу”  Олег Кулішов.

Така арка запланована проектом

 

 • Аби ці комунікації надалі не пошкодили під час будівництва та реконструкції трамвайних колій, а також на випадок майбутніх ремонтів самої мережі каналізації, ми комунікації перенесемо таким чином, щоб вони пролягали в обхід даної площі, – говорить пан Олег.

 • Якщо раніше вони йшли по діагоналі, то тепер будуть прокладені у вигляді літери “Г”. Маємо завершити за тижні три – якщо будемо в такому ж темпі працювати і погода сильно не заважатиме. Коли докопаємося до проїжджої частини – частково перекриємо дорогу. Окрім прокладання мереж, маємо ще додати нові каналізаційні колодязі, тому роботи багато.

Що ж стосується працівників підрядної організації “Олеріт“, котра виконуватиме роботи на самій центральній алеї, коментувати будь-що хлопці відмовилися.

Тому ми поцікавилися ходом робіт у заступника директора департаменту комунального будівництва Вінницької міськради Василя Стасюка.

 • Ми маємо встигнути восени все завершити до холодів. Фонтану тут не буде і немає на цій ділянці таких нюансів, як були на попередніх чергах. Зараз одні підрядники займаються виносом каналізації, згодом будуть виконані роботи із виносу водопроводу, а також теплової мережі. Далі вже почнуться безпосередні роботи на самому проспекті, – сказав телефоном Василь Стасюк.

Додав також, що в рамках реконструкції запланована висадка молодих кленів вздовж алеї замість тих, котрі зріжуть через їх аварійність. Скільки це буде дерев – поки не називають. Субпідрядником цих робіт виступатиме комунальне підприємство “Вінницязеленбуд”.

Загалом вартість робіт на відрізку від вул. Келецької до вул. А. Первозванного, що має протяжність 620 метрів, складе понад 41 мільйон гривень. 90% фінансування надає Держфонд регіонального розвитку.

За ці кошти планується асфальтування території, заміна частини тепломереж та каналізації. Окрім того, згідно із технічним завданням, серед запланованих робіт:

 • Облаштування відкритого майданчику з декоративною аркою, газоном, освітленням, вуличними меблями у формі «зірок» на місці кіосків.
 • Реконструкція трамвайної колії на перехресті вулиць Келецька-Космонавтів, а також встановлення тут світлофорів.
 • Розширення дороги з обох боків на 1,5 метра. Проїзд буде шириною по 7,5 метрів.
 • Облаштування велодоріжки, пандусів та укладання плитки на тротуари
 • Будівництво дитячого майданчику з гойдалками та каруселями
 • Встановлення на площі на перехресті вулиць Первозванного-Космонавтів лавок-кубів, декоративного навісу-«дерева» зі склопластику.

Так виглядає друга черга проспекту – вже з урнами

P.S. Прогулюючись проспектом, ми не могли не помітити робітників, котрі ладнали підвищений пішохідний перехід на перехресті із вулицею Порика.

Паралельно підрядники розширяють мережу зливової каналізації.

Згодом відновлять велодоріжку – вона буде з невеликим вигином, аби здійснюючи маневр повороту, велосипедист бачив, що наближається до перехрестя.

Фото Андрія Завертаного

Автор: Віталія Мазур

Журналіст

Поділитись публікацією

Інші новини