Китай поступився лідерством Індії в боротьбі за Вінниччину

Другий рік поспіль Республіка Індія посідає лідерські позиції у обсягах торгівлі товарами з Вінницькою областю: станом на сьогодні область щорічно експортує в цю азійську країну товарів на суму 2,35 мільйони доларів, а імпортує – на 1,9 мільйонів, маючи з Індією позитивний торговий баланс.

Таким чином Республіка Індія змусила Китай відійти на друге місце по економічним зв’язкам з Вінницькою областю. Про це говорили під час зустрічі посла Республіки Індія Маноджа Кумара Бхарті з головою Вінницької ОДА Валерієм Коровієм.

Про машини та боби

Як зазначив пан посол, інвестори з його країни розглядають Україну, зокрема Вінницьку область, як один з найбільш привабливих регіонів для інвестицій, переважно в аграрному секторі. Окрім того, індійці сподіваються, що Україна також наростить експорт до Індії сільськогосподарської продукції, зокрема бобових культур.

  • “Наразі Індія вирощує в рік 9 млн тонн бобових, а споживає – 19 тонн. Це “дірка” в 10 мільйонів, яку потрібно заповнювати. Українським аграріям варто задуматися про це”, – сказав індійський посол.

І більш акцентовано додав: ідеться про ринковий потенціал лише щодо бобових розміром 6-7 мільярдів доларів.

За словами посла, індійці, зокрема вегетаріанці, люблять і споживають понад 14 видів бобових. Вінничани зацікавилися: про які саме рослини йдеться? Пан Манодж Кумар Бхарті показав фото на смартфоні: там була сочевиця.

   

  • “Я сам полюбляю чечевицю: у ній багато білка, вона корисна і поживна”, – сказав на це Валерій Коровій. За його словами, місцеві аграрії знають і розуміють це, і тому вживають відповідних заходів: – У структурі посів в останні роки ми бачимо різке зростання частки сочевиці, – запевнив голова ОДА.

У Вінниці навчається дві тисячі студентів з Індії, невдовзі їх число може зрости вдвічі

Проте крім аграрних успіхів, Вінниччина демонструвала успіхи й в інших галузях, на які могли би звернути увагу індійці.

  • “Минулого року обсяги будівництва на Вінниччині зросли на 50% у порівнянні з минулим роком, машинобудування наростило обсяги в півтора рази. Це інвестиційні галузі, які відіграють дуже важливе значення і ми також запрошуємо сюди інвесторів”, – закликав іноземного гостя український чиновник.

Присутній на зустрічі голова Агенції регіонального розвитку Валерій Нікітюк зі свого боку звернувся до посла з проханням сконтактувати його з індійською бізнес-асоціацією, аби напряму працювати з потенційними інвесторами. У кінці зустрічі Манодж Кумар Бхарті та Валерій Нікітюк обмінялися візитівками.

Про кіно та йогу

Посол Індії нагадав, що він вже вже не вперше у Вінниці, а під час свого попереднього візиту був впевнений, що обов’язково повернеться сюди вдруге.

  • “Мені дуже приємно, що Вінниця підтримує нашу індійську культуру: до прикладу хоча б сьогоднішній танцювальний вечір, куди я принагідно запрошую усіх присутніх. Сподіваюся, що і Ви, пане Валерію, приєднаєтеся до нас хоча би на кілька хвилин”.

Валерій Коровій не став обіцяти, що прийде на танці, однак поділився своїми вподобання з приводу продуктів Боллівуду.

  • “Ви знаєте, у нас дуже любили і люблять індійське кіно. Я інколи сам полюбляю передивитися “Зіту і Гіту”. У Вінниці ніби й немає такої професійної кіностудії, але кіна свого теж вистачає”, – у притаманній манері зіронізував очільник ОДА.

Посол Манодж Кумар Бхарті принагідно зазначив, що індійські режисери останнім часом знімають стрічки і в Україні, зокрема нещодавно він був присутній на зйомках у Львові та Києві. Щоправда, перекладачка інтерпритувала англійську мову індійця як “показували кіно”, хоч з вуст посла прозвучало “shooting films”. На правду, проблеми з перекладом, особливо, що стосувалося чисел (мільйони інколи плуталися з мільярдами), переслідували співрозмовників протягом усієї зустрічі.

Однак, чітко вдалося зрозуміти, що нещодавно пан посол мав зустріч з головою Національної ради з питань телебачення та телерадіомовлення Юрієм Артеменком, з яким було підписано певний “контракт на трансляцію” індійських фільмів на українських телеканалах. Тож можливо “Зіта і Гіта” зразка 2017-го року скоро знову з’явиться на наших екранах.

Окрім того, посол Республіки Індія має плани і на проведення масштабного фестивалю в Києві до Міжнародного дня йоги, який відзначається 18 червня.

Ми хочемо, аби на Хрещатику одночасно 10 тисяч людей займалися йогою. Це буде найбільший подібний фестиваль у Європі”, – говоритьМанодж Кумар Бхарті. З його слів, наразі ведуться перемовини з київською владою, аби фестиваль відбувся: “Сподіваюсь, що нам дозволять це зробити”, – сказав посол. Такий фестиваль індійці проводять в Києві вже втретє, але цього разу хочуть зробити його найбільшим.

– Ми сподіваємося, що Ви поширите інформацію про цю подію, – звернувся до Валерія Коровія Манодж Кумар Бхарті. Голова ОДА однозначно кивав.

– Я думаю, що ми запросимо туди і наших творчих й креативних журналістів, і вони нам в цьому допоможуть, – й Валерій Коровій подивився на “ложу преси” за спиною індійського посла.

На цих словах учасники зустрічі рушили ближче до прес-волу, аби зробити спільне фото, а ще – для вручення подарунків.

Валерій Коровій традиційно подарував дорогому гостю пляшку горілки відомого у світі виробника, яку розливають на Вінниччині.

  • Lex, – коротко охарактеризував подарунок голова ОДА.

А ще – картину з символами Вінниці.

 

І потис послу руку.

Фото автора

Позначки: , , , , , , , , , , , , , , , ,

Автор: Андрій Качор

Головний редактор Vежі

Поділитись публікацією
  • Petro Petrenko

    Любі вінничани! Я дуже радий за вас. Але зробіть так, щоб ці мільярди не розкрадались…