Купити і не переплатити: де у Вінниці найдешевші та найкращі ялинки. ОГЛЯД

Вже з 19-го грудня – відразу зі святом Миколая – в українців “офіційно” стартує сезон новорічних покупок, зокрема – ялинок та сосен. Попри те, що все більше людей надають перевагу штучним деревам, а багато – ще й дідухам та просто красивим кронам дерев, прикрашаючи їх іграшками й гірляндами, попит на живі ялинки досі зберігається.

Перед початком різдвяних продажів, у Вінниці визначили місця, де можна легально торгувати ялинками. Зокрема, продавати зелених красунь дозволили по вулиці Київській біля зупинки тролейбуса «Водоканал» (біля кіоску «Преса»). По цій же вулиці біля зупинки тролейбусу «вул. Грибоєдова». Також – по проспекту Юності навпроти магазину «Експрес Грош», на розі пр. Космонавтів – вул. Келецька навпроти магазину «Чайка».

Крім того, новорічні ярмарки працюватимуть на площі перед ринком «Урожай», на площі перед ринком «Центральний»,біля ТЦ «Вишенька», на ринку Привокзальний-2, на розі вул.Брацлавська-Замостянська та біля входу в парк «Дружби народів» по вул. А.Первозванного

Vежа відвідала вісім вінницьких ялинкових базарів з метою дізнатися: де ялинки найкращі та найдешевші, де продаються ще й сосни, якої вони висоти та “свіжості”.

Ринок “Урожай”

Найперше ми прибули до ринку “Урожай” в одноіменному мікрорайоні. Кілька чоловіків прилаштувалися в куточку ринкової площі: в автомобілі та поблизу нього – з два десятки ялинок та сосен, зовсім не дешево.

Так, ціна на найменші ялинки стартує зі 100 гривень, трохи вищі – за 130, 150 та 180. Сосни значно дорожчі – по 300 гривень, але вони великі, під 2 метри та достатньо пишні.

Як виявилося згодом, саме на цьому ринку живі новорічні дерева – найдорожчі.

Ринок “Центральний”

Біля іншого ринку – “Центрального” що по вул. Коцюбинського, – вибір дещо більший.

Тут є як цілі дерева, так і т.зв” “наборні”, зібрані з окремих гілочок. Такі ялинки тут коштують 40-50 гривень, теж з гілочок, а півтораметрові продають за 120.

ТЦ “Вишенька”

На майданчику поблизу ТЦ “Вишенька” розташована ятка з ялинковими прикрасами та гірляндами, а поруч з нею – кілька десятків невисоких наборних ялинок – метр-півтора.

Ціни тут “кусаються”: 100-150 гривень за в’язку гілочок з неширокою дерев’яною підставкою.

“Чайка”

Значно більший вибір є на розі вул. Келецька та пр. Космонавтів, поблизу магазину “Чайка”. Тут також є “наборні” ялинки з гілочок, але асортимент і вибір по цінах – ширший.

Є зовсім маленькі по 10 і 15 гривень, трохи вищі, близько метру – за 40, 60 та 80 гривень.

За кілька метрів продають цілі дерева – ялинки і сосни. Їх, залежно від висоти, можна придбати, виклавши з гаманця 140, 200 або 260 гривень.

Привокзальний ринок

На ринку біля центрального залізничного вокзалу ми помітили лише великі ялини – від метру до двох. Їхня ціна коливається в діапазоні 150-320 гривень.

Вулиця Київська

Дві “точки” з продажу новорічних дерев розташовані на вул. Київській: одна біля зупинки “Вулиця Грибоєдова”: тут лише “деревця”, зібрані з окремих гілочок, дуже різного розміру.

Їх продають по 40, 50, 70 та 80 гривень. Найвищі, понад півметра – за 120 та 150. Тут поруч також невеликий намет, де торгують ялинковими іграшками, хлопавками і гірляндами.

Майже на виїзді з міста, теж на вулиці Київській біля зупинки “Водоканал” – також лише “наборні” деревця.

Їхня ціна стартує від 35 гривень, найдорожчі – за 100 і 130 гривень.

Продавчиня каже, що це гілочки із закарпатських смерек – “будуть довго стояти”.

Парк “Дружби народів”

Найдешевші дерева за співвідношенням ціна/якість нам вдалося віднайти на вул. Андрія Первозванного біля входу до парку “Дружби народів”.

Неподалік одна від одної стоять два фургони: з одного торгують ялинками, з іншого – соснами.

Метрові сосни – лише за 50 гривень, понад півтора метри – 150 гривень. Ялинки з іншого авто продають за 150 гривень – півтора метрові дерева. Ті, що вище двох метрів коштують дві сотні гривень.

Слід зазначити, що майже всі ялинкові базари згортаються досить рано, ще до кінця робочого дня: о 17:00 – 18:00. А ще продавці натякають: чим ближче до Нового року, тим вище підніматимуть ціни. Тож якщо ви досі не стали володарем штучного дерева і надаєте перевагу натуральному кольору і запаху – мерщій за ялинками!

Фото Андрія Завертаного

Автор: Андрій Качор

Головний редактор Vежі

Поділитись публікацією