«Кікімори», десять відер вареників та паски до Великодня відправили на фронт вінницькі волонтери. ФОТО

15 тактичних розкладачок повезли вінницькі волонтери на передову сьогодні, 11 квітня. Окрім того, вже завтра бійці отримають продукти, маскувальні сітки, підписані дітьми прапори та інші корисні речі.

Сьогодні вирушила одна автівка із допомогою, проте волонтери кажуть, що ще одну частину вантажу вони відправили поштою вже ближче до зони АТО. «Авто не гумове, а все треба привезти хлопцям вчасно, ще й Великдень наближається» – кажуть волонтери Андрій Сірак та Андрій Нечипорук. 

 

Начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій, мобілізаційної і оборонної роботи та режиму секретності ВМР Олег Парфілов розповів, що тактичні розкладачки високої якості будуть передані в спецпідрозділ військової служби правопорядку, який зараз у АТО.

 

  • Вони там відпочивають на карематах, тобто фактично на підлозі. А ось ці розкладачки – зовсім інший рівень, вони витримують вагу до 120-ти кілограм. Окрім того, їх висота від землі – 20 сантиметрів.

Олег Парфілов розповів, що 17-го квітня відзначається День військової служби правопорядку та 15-річчя від дня її створення.

  • Рішенням виконавчого комітету міської ради ми нагороджуємо їх почесною грамотою, яку вручимо вже на ту дату, та цінними подарунками, і зокрема цими тактичними ліжками. Американські військові, наприклад, вже дуже давно такими користуються постійно. А в нас це тільки запроваджується, тож плануємо ці розкладачки надалі відправляти військовим.

Волонтери Андрій Сірак та Андрій Нечипорук розповіли, що також везуть бійцям плитоноски, акумулятори, генератори та кабелі. Ще – налокотники, наколінники, «кікімори» для снайперів та набори для чищення зброї. Всього – понад 80 найменувань.

   

Окрім того, волонтери зібрали кошти та закупили для бійців п’ять бронежилетів – кожен вартістю понад п’ять тисяч гривень, та ще десять тактичних рюкзаків.

Частина зібраного призначена морським піхотинцям у секторі М (Широкине, Водяне, Толоківка) та секторі Д (зокрема, на Світлодарській дузі).

  • Все, як завжди, зібрали небайдужі люди. Коли ми проводили акцію «На передовій магазину немає», до нас підійшла жінка й лишила всього 3 гривні, але то дуже важливі 3 гривні, бо вона віддала все, – кажуть волонтери, – говорить Андрій Сірак.

Із нагоди Великодня волонтери також везуть захисникам пасхальні смаколики – паски, домашню ковбасу, свіжі яйця, запіканки.

 

  • Як і зазвичай, веземо продукти, які постійно потрібні – каву, чай, печиво, – каже Андрій Сірак. – Більше трьох тисяч пирогів напекли студенти, а від інтернату геріатричного профілю – 10 відер вареників. Також веземо 32 ящики із яблуками.

Окрім того, везуть понад 30 прапорів, які власноруч підписали вінницькі школярі. Як зазначив волонтер Андрій Нечипорук, також 7-ма, 13-та та 1-ша школи Вінниці передали у 6-ту школу міста Авдіївки книги, фломастери.

  

  • Не буває чужих дітей, от і наші діти допомагають нам. Вони передали багато малюнків, оберегів. А ці прапори та долоньки, намальовані на них – свідчення підтримки.

Перед поїздкою Сергій Моргунов вручив почесну відзнаку, яку підготувала 72-га окрема механізована бригада, волонтеру Андрію Нечипоруку. Такий же орден передали родичам волонтерів Олександра Кривака та Леоніда Гармідера.

  

Нагадаємо також, що сьогодні вінницькі волонтери вирушили до Литви, щоб передати унікальний прапор Далі Грибаускайте.

Фото Андрія Завертаного

Позначки: , , , , , , , , , , , , ,

Автор: Юлія Плахтій

Журналіст

Поділитись публікацією