Інтерни вінницького медичного не склали міжнародний тест USMLE

Нещодавно стали відомі результати тестування інтернів медичних вишів України. Таблицю із результатами тестів виклала у себе на сторінці Фейсбук міністр охорони здоров’я України Уляна Супрун.

Назва цього іспиту – “Крок 3. Загальна лікарська підготовка”. Такий іспит інтерни складають щороку, аби отримати дозвіл на лікарську діяльність. Раніше тест складався із однієї частини, а цього року вперше інтернам запропонували скласти іспит ще й за міжнародними стандартами. Такий іспит складають майбутні лікарі в Сполучених штатах Америки.

І якщо перший – український тест, склала більшість інтернів, то з міжнародним ситуація кардинально протилежна. Загальний відсоток медиків, які склали іспит USMLE (United States Medical Licensing Exam) – 3%. Кількість університетів, чиї інтерни взяли участь в оцінюванні – 20. Вінницький національний медичний університет імені М. Пирогова у цьому рейтингу посів 11-ту сходинку.

Кількість інтернів вінницького вишу, які складали іспит – 420, з них лише 3,1% подолали прохідний бал даного міжнародного тестування.

  • Результати міжнародного тесту підтвердили справжні проблеми нашої медичної освіти. Тест USMLE має скласти кожен лікар в Сполучених Штатах, аби отримати право займатися лікарською діяльністю. Це означає, що сьогодні між рівнем підготовки українських випускників медвишів та випускників закордонних університетів утворилася величезна прірва. Якщо ми хочемо, щоб українець лікувався не гірше, ніж американець чи європеєць, ми маємо нарешті прийняти виклик і вирішити ситуацію, – такий висновок до тесту написала Уляна Супрун.

“Якісна медицина неможлива без належної підготовки медпрацівників. Тому ми наполягаємо на встановленні мінімального прохідного балу в 150, запуску медичної реформи, яка знищить хабарі в медичних університетах, розвиваємо нові медичні професії в Україні та шукаємо нові стандарти підготовки для медпрацівників”, – наголосила міністр охорони здоров’я України.

Позначки: , , , , , , , , , ,

Автор: Віталія Мазур

Журналіст

Поділитись публікацією
  • Олег Иванов

    перша діаграма – результат сплати “членських внесків”, а от друга – реальна ситуація – 3 лікаря із сотні ….. // Боже, борони королеву !// І саме цікаве – хто не склав 1-й тест – майже гарантовано скла другий….

    • Наталя

      Пане Олеже, за Крок 3 вітчизняний ніхто нічого не сплачує, бо його здати абсолютно реально засновуючись на системі і логіці отриманих знань в університеті. Амнрианські тести мають абсолютно іншу логіку постановки запитань і відповідей, самі американці готуються до його здачі роками, використовуючи специфічну навчальну літературу та так звані “Q banks”, а не за місяць як наші лікарі-інтерни, використовуючи для підготовки енергію сонця і землі.