“Диктатура впаде всюди”: у центрі Вінниці провели акцію солідарності з репресованими в Білорусі. ФОТО

Сьогодні, 26 березня відбулася акція на підтримку білоруського народу, котрий масово протестує проти “декрету дармоїдства” запровадженого у сусідній державі. Наразі в Мінську та інших містах Білорусі відбуваються протестні виступи, котрі жорстко придушують силовики Лукашенка.

На інформаційний пікет біля готелю “Савой” що на вулиці Оводова у Вінниці вийшло лише шість активістів. Усі вони – члени Фундації Регіональних ініціатив, котрі сьогодні в кілько містах України проводять акції солідарності у звязку з подіями, що в ці години відбуваються у Мінську.

“Ми розуміємо, що сьогодні українців хвилюють дещо інші проблеми, і у вихідний день вони не надто активно приєднуються до таких акцій. Однак не варто забувати, що кілька років тому Україна також була у схожій ситуації, мала автократичну владу і диктатуру”, – сказав голова правління ФРІ у Вінниці Максим Бондарев.

На думку активістів, попри значно сильніший державний апарат у Білорусі, у порівнянні з українським три роки тому, активніш громадяни сусідньої держави також мають шанс здобути свободу і громадянські права. “Будь-яка диктатура рано чи пізно впаде – це завжди підтверджує сама історія. Чи думав хтось у середині 2013-го, що вже за кілька місяців Янукович тікатиме з Межигіря до Росії? Білорусі боряться і вони обов’язково переможуть”, – вважає один із активістів.

У Білорусі з початку року проходять акції протесту проти “Декрету про дармоїдів”. Він зобов’язує непрацюючих платити спеціальний збір у розмірі близько 200 євро. Під дію Декрету потрапили багато соціально незахищених груп (молоді матері, люди з хронічними захворюваннями, сільські жителі, які ведуть натуральне господарство, солдати-строковики і багато інших).

Незважаючи на мирний характер мітингів, що відбуваються по всій країні, влада організувала масові переслідування їх учасників. Під хвилю репресій потрапили лідери і активісти політичних партій, громадських організацій, правозахисники, блогери та журналісти незалежних ЗМІ, звичайні громадяни.

Влада використовує широкий спектр найгірших репресивних практик: свавільні затримання, масові адміністративні арешти, обшуки в офісах демократичних сил і приватних приміщеннях, великі штрафи.

Починаючи з 3-го березня за участь у мирних зібраннях були репресовані близько 300 осіб, понад 100 із них зазнали адміністративних арештів. Представники силових структур необгрунтовано використовують грубу фізичну силу.

До затриманих не допускають адвокатів. 21-22 березня стало відомо про затримання 26 громадян у кримінальній справі про підготовку масових заворушень. 25 березня, в День Волі, тисячі білорусів вийшли на вулиці своїх міст. Тільки в Мінську, за попередніми даними, затримано понад тисячу осіб, в тому числі – журналістів і правозахисників.

Позначки: , , , , , , , , , ,

Автор: Андрій Качор

Головний редактор Vежі

Поділитись публікацією