Догралися: через вандалізм «міні-Вінницю» закрили для відвідувачів і почали реставрувати

Через вандалізм та “нестримну жагу” деяких вінничан вилізти на пластикові макети «міні-Вінниці» задля гарного фото та розваги, локацію закрито відсьогодні, 19 вересня, та щонайменше до п’ятниці, 22 вересня.

Як розповів у телефонній розмові Vежі директор міського комунального підприємства «Вінницязеленбуд» Ігор Любовський, який до речі на лікарняному через проблеми з тиском, вандали викрали абсолютно усі фігурки чоловічків у міні-будівлях, газон – витоптали.

Фігурки під «Аркою» та у міні-будівлях наразі відсутні

 • Розумієте, ми стараємося зробити в нашому місті щось гарне, все облаштовуємо, щось будуємо, ремонтуємо. І не за кошти людей, а за свої, підприємства. Але просто боляче дивитися, коли жінка саджає свою дитину на макет і наче вважає, що їй хтось щось винен, хамить нашим співробітникам. Або ж коли робиш молодій матусі зауваження, а з її вуст ллються тонни бруду, в присутності власної дитини та чужих – то вже й не знаєш, що з цим робити.

Комунальники захистили «Міні Вінницю» парканом та міркують над платним входом. ФОТО

Збитки, каже Ігор Любовський, ще не підраховували. Втім, зауважив, що питання запровадження платного входу – відкрите. Один з факторів, що також стримує від прийняття відповідного рішення, – можлива агресія зі сторони вінничан.

 • Ми наразі тимчасово закрили локацію – відновлюємо газон, готуємо таблички із правилами поводження на території, робимо низку таких заходів. Макети вже підфарбували, вони на місці. Там потрібно чоловік з десять охорони, щоб все вберегти, але ми не маємо такої можливості. Тому зараз там чергують наші співробітники – прибиральниці, робочі. Хочу, щоб локація була відкрита, і взимку також. Але ж люди не зважають на огорожу, відеокамери. Поки міркуємо, як вберегтися від вандалів.

Ігор Любовський каже, що КП «Вінницязеленбуд» готове й надалі займатися благоустроєм території, але проблема досі лишається – відсутність у деяких вінничан поваги до чужої праці.

 • Ми людей відправляли за кордон – вони переймали тамтешній досвід. І зробили експеримент – відкрили локацію без паркану. Але виявилось, що це не для наших людей. Наші колеги з Києва мені говорили – «вам це все рознесуть, без паркану точно». Ми не вірили, та вони виявилися правими. До речі, в них там – є паркан, відеоспостереження, але все одно й у Києві теж залізають та ламають.

Позначки: , , , , , , , , , , ,

Автор: Юлія Плахтій

Журналіст

Поділитись публікацією
 • Alex

  Я вже казав неоднаразово, що це було зайве для наших людей. У нас такий менталітет все знищувати і ще казати щоб відшкодували за нервовий зрив. А якщо робити то треба залізобетону і підвести 660В

 • nazar vitrenko

  о еще полмиллиона на ремонт спишут, в стране война, пенсионеры массово мрут, а жиды с бюджета деньги воруют, делая папье-маше, а после реставрируя его.

 • Владимир Валериевич

  Нічого страшного – відремонтується.
  Після стількох років обидлячення що ви хотіли, щоб ромашками какали? Потрібно більше схожих громадських просторів, бажано в різних куточках міста.
  Поламане ремонтувати і з часом все більше людей буде розуміти як з тим усим себе поводити

 • Taisa Onishuk

  Півмільйона спишуть чи ні, вже списаи, коли будували це все, але для міста зробили ще один культурний куточок, для городян. Сьогодні він безкоштовний – йдіть любуйтеся, окультурюйтеся, взавтра – після вандалів його зроблять платним – і знову нарікання – бо хочуть нажитися. То або не ламайте, або платіть. Або ще оте бидло, безграмотне, яке не має в душі цінностей, і поваги ні до чого – арештовувати та штрафувати…

 • Vladyslav Semenchenko

  сука, не вистачає цензурних слів. Чому серед моїх знайомих нема людей, які займаються подібними речами? ну правда…я іноді дивуюсь кому приходе таке в голову????? Я б всіх на**й перестріляв, бо вже набридло. Чому ми не можемо бути нормальними..ніхто не просе чогось надзвичайного….чому не можна просто брати і не псувати наше спільне майно? це ж все наші гроші…… (я сумніваюсь,що це робили жителі вінниці…скоріш за все це тупе сільське бидло (вибачте,я не маю нічого проти сільських жителів,які їдуть в вінницю і поважають традиції і культуру міста, але я проти людей, які сюди приїздять,ходять з засаленими харями, викидають недопалки всюди, розмовляють суржиком, і розмальовують зупинки, стіни та подібні речі (розумію,що мислю стереотипно,але судячи з усього я максимально точно описав подібних людей)))