До Дня Європи вінницький транспорт “заговорив” п’ятьма мовами

У рамках відзначення у Вінниці Дня Європи, у муніципальному транспорті назви зупинок, окрім української, звучать англійською, німецькою, польською та італійською. 

У “Вінницькій транспортній компанії” розповіли, що “багатомовність” транспорту – традиційне рішення, яке практикують впродовж останніх років, відзначаючи День Європи. Як розповів начальник служби експлуатації Микола Заверюха, дублюватимуть назви зупинок до наступного тижня.

  • Ми щороку дублюємо назви зупинок, але цьогоріч “розтягнули” на більшу кількість днів – почали ще у понеділок і завершимо наступного тижня, коли завершаться святкування. Знаєте, це ж не наші водії коментують іноземними мовами, у нас вже є програма із записами зупинок, яку ми просто вмикаємо.

На думку Миколи Заверюхи, на сьогодні громадяни вже володіють іноземними мовами, але водночас така ініціатива із перекладом назв зупинок допоможе вінничанам та гостям Вінниці старшого покоління пригадати мови, які вони колись вивчали.

Голоси Вінниці: хто вони – диктори вінницьких трамваїв та вокзалів?

Вже з наступного тижня транспорт Вінниці переведуть у звичний режим: назви зупинок лунатимуть українською мовою, а у перервах між ними читатимуть вірші у рамках проекту TRAmART.

Позначки: , , , , , , , , ,

Автор: Дар'я Гоц

Поділитись публікацією