Брати Капранови у Вінниці презентують роман про УПА та УНР, на який їх надихнули діди

Історія власного роду інколи надихає на написання великих романів. Так сталось із відомими письменниками та видавцями братами Капрановими і вже сьогодні вони презентують вінничанам свій новий роман «Забудь річка»

15 грудня о 18.00 у бібліотеці ім.Тімірязєва (вул.Соборна 73, 3-ій поверх) відбудеться презентація книги братів-близнюків Віталія та Дмитра Капранових «Забудь річка» за участю авторів.
Роман брати писали протягом чотирьох років, працюючи над ним щодня по 8 годин. Автори шукали багато інформації в архівах, намагаючись щонайкраще описати події, зображені у книзі.

Троє молодих людей завдяки гримасі долі потрапляють на війну під одним іменем – Степан Шагута. Комсомолець воює у дивізії «Галичина», син офіцера УНР – у Червоній армії, а польський жовнір – в УПА. За багато років по тому випадково зустрічаються двоє їхніх нащадків і між ними спалахує кохання. Герої ведуть родинне історичне розслідування трьох доль, які переплуталися і стали фактично однією потрійною долею – долею українця на Другій світовій війні, – коротко характеризують свій роман автори.

Якщо говорити про назву твору, то вона походить від старого язичницького символу – Забудь-річки, що розділяє світ живих та світ мертвих. Образно говорячи, саме такі Забудь-річки протікають між поколіннями у родинах українців.

На написання цього роману письменників надихнули власні діди. Один із них червоноармієць, кулеметник, нагороджений орденом Червоної зірки – словом, за радянськими мірками – герой. А інший – політичний злочинець , ворог народу, який навіть все життя гордо називав себе ворогом народу.
На 544 сторінках роману є все – і історичні факти, і війна, і особисті трагедії кожного, і зв’язки роду. Це своєрідна спроба встановити історичну справедливість.

Варто зазначити, що це одні із небагатьох авторів, які презентують свої книги і в районних центрах, а не у великих містах. У рамках туру із «Забудь річка» брати Капранови планують відвідати всі районні центри, де є можливість зібрати людей у бібліотеках. Письменники вважають, що подібні історичні романи можуть бути цікавими абсолютно різним людям.
Книга коштує 114 гривень.

Позначки: , , , , , , , ,

Автор: Марина Однорог

Поділитись публікацією