Безвіз наш: у Вінниці сотні людей привітали рішення Ради ЄС підняттям прапору Європи. ФОТО

Сьогодні, 11 травня, о 12:00 – майже відразу після історичного рішення Ради Євросоюзу про надання українцям права безвізового вїзду на територію ЄС – на Майдані Незалежності підняли європейський прапор.

Разом з очільниками міста та області в церемонії підняття національного стягу та прапору Євросоюзу взяли участь військові, учні місцевих шкіл, депутати ВМР. Урочисту церемонію супроводжував національний гімн України та гімн Європейського союзу.

   

Право підняти прапори на щогли перед будівлею міської ради отримали вінницькі старшокласники-медалісти та делегати від України в європейські учнівські організації.

       

Голова Вінницької ОДА Валерій Коровій, вітаючи містян з рішенням Ради ЄС заявив, що сьогоднішня подія була би неможливою без подвигу героїв Майдану та воїнів, які сьогодні захищають державу від російської агресії на Донбасі.

   

Нагадаємо, що сьогодні, 11 травня, рішенням Ради Європейського Союзу затвердила законодавчу пропозицію про скасування короткострокових віз для громадян України. Це останнє політичне рішення, яке європейські інституції мали схвалити на шляху до отримання Україною безвізового режиму з ЄС.

Тепер прийняте рішення має бути опубліковане в офіційному віснику ЄС, орієнтовна дата скасування для українців короткострокових віз у Європу – 11 червня 2017-го року.

День Європи відбудеться у Вінниці 20 травня, а загалом святкування розпочнуться на день раніше. Детальна програма заходів – за посиланням.

Фото Андрія Завертаного

                                     

Позначки: , , , , , , , , ,

Автор: Андрій Качор

Головний редактор Vежі

Поділитись публікацією