7 днів найкращої класичної музики: на Вінниччині готуються до фестивалю ім. Чайковського

Цього року Міжнародний фестиваль ім. П.М. Чайковського та Н.Ф.фон Мекк відзначатиме свій 15 ювілей у статусі міжнародного, а протягом тижня не лише у Вінниці, але й в 11 містах області відбудуться різноманітні музичні заходи. 

Цьогорічний фестиваль триватиме з 14 по 20 травня та проходитиме під гаслом «Мистецтво заради миру», так як частину коштів, виручених від реалізації квитків, уже вчетверте буде перераховано у Фонд підтримки учасників АТО.

Фестиваль називають флагманом класичного музичного мистецтва на Вінниччині, а його історія розпочалась ще в 1998 році в Браїлові (з 93-го проводились Дні Чайковського на Вінниччині).

Музей Чайковського в Браїлові. Фото: andy_travelua

У цьому ж музеї П.І. Чайковського 14 травня розпочнеться фестиваль. Кантату «GLORIA» А.Вівальді виконають академічні колективи міста –  камерний оркестр «Арката» (художній керівник та диригент — заслужений діяч мистецтв України Георгій Курков) та камерний хор «Вінниця» (художній керівник та диригент – народний артист України, професор Віталій Газінський).

Як зазначають організатори фестивалю, кожен концерт проекту стане свого роду молитвою за наших бійців, до якої приєднаються сотні глядачів фестивальних концертів у семи районах області.

Того ж дня вранці відбудеться VI Регіональний конкурс юних виконавців класичних творів «Жмеринський камертон», переможці якого отримують можливість виступити у філармонії із «Аркатою».

  • Класичне мистецтво завжди було і залишається елітарним. Це не продукт масового споживання, адже його сприйняття напряму залежить і від особистісного розвитку, і від загального рівня культурного виховання в державі, і від актуальних тенденцій у масовій культурі. Фестиваль завжди практично аншлаговий, абонементи розкуповують заздалегідь. Серед учасників завжди світові імена,  – розповідає художній керівник філармонії, ведуча концертних програм  Леся Смішко.

Урочисте відкриття фестивалю та водночас найважливіша подія року у мистецькому житті Вінниччини – презентація Симфонічного оркестру філармонії під керівництвом Георгія Куркова відбудеться 15 травня.

Створення симфонічного оркестру – один із етапів виконання Обласної програми культурного розвитку та духовного відродження. У рік двох ювілеїв — 85-річчя області та 80-річчя філармонії, народився колектив, поява якого є черговим кроком входження Вінниці у статус європейського міста, – говорять організатори.

Любителі фортепіанної музики 16 травня зможуть почути одного із найвідоміших молодих українських піаністів — випускника Національної музичної академії України ім. П.І. Чайковського та Паризької Школи Музики, лауреата більше 20-ти престижних міжнародних конкурсів, соліста Національної філармонії України Антонія Баришевського. В програмі вечора — три сонати Л. ван Бетховена (30, 31, 32) та п’єси із циклу “Пори року” П.І. Чайковського.

Ексклюзивний шоу-вечір презентує український інструментальний квартет «БРЯЦ-BAND» 17 травня. Колектив зіграє власні композиції та авторські аранжування у найсучасніших жанрах (від кантрі до класичного кроссоверу), в основі яких лежать класичні твори і світова народна музика. Унікальним можна назвати і склад групи: електро-рок-балалайка, кнопковий акордеон, ударні та електро-бас-балалайка.

Окрім цього, разом із українцями в концерті бере участь польський кларнетист-віртуоз Яцек Срібняк, майстер-класи якого неодноразово проходили у Вінницькому училищі культури і мистецтв ім. М. Леонтовича.

18 травня на сцені філармонії виступить почесний гість фестивалю — Національний президентський оркестр (художній керівник та головний диригент — народний артист України, професор Анатолій Молотай). Показовий державний колектив дивуватиме новою програмою, до якої увійшли перлини світової класики та кращі здобутки сучасного музичного мистецтва. Вперше у Вінниці пролунає Симфонія для оркестру “Божественна комедія”, написана за поемою Данте одним із найпопулярніших американських композиторів сьогодення Робертом Смітом.

Того ж дня оркестр виступить перед бійцями АТО, що проходять реабілітацію у військово-медичному клінічному центрі.

19 травня в приміщенні Музично-драматичного театру імені М. Садовського відбудеться урочисте закриття фестивалю. Київський муніципальний академічний театр опери і балету для дітей та юнацтва покаже вінничанам балет-феєрію П.І. Чайковського “Спляча красуня” за мотивами казок Ш.Перро (балетмейстер-постановник — народний артист України Віктор Литвинов, солісти: Король –Анатолій Воронцов, Королева –Іванна Верба, Принцеса Аврора –Яна Губанова, Принц Дезіре –заслужений артист України Костянтин Віновой).

Окрім цього, 14 та 20 травня у Храмі Пресвятої Діви Марії Ангельської по вул.Соборній, 12 відбудуться концерти органної музики.

  • Цьогоріч на вінницькому органі музикують представник молодого покоління професійних органістів — випускник Литовської академії музики і театру та Паризької консерваторії Рімвідас Міткус та досвідчений концертуючий і церковний голландський органіст Крістіан Фаддегон. Вникнути в історичний та культурний контекст появи творів, що увійшли до програм, слухачам допоможе музичний екскурсовод вечорів – кандидат мистецтвознавства, доцент Олена Верещагіна, – розповідають організатори фестивалю.

Крім основного концертного майданчика фестивальні заходи пройдуть в 11 районах області.

Квитки можна придбати у касах філармонії і театру, а також в інтернет-касі — bilet.vn.ua.

Ціни: Разовий квиток в філармонію (пн, вт, ср, чт, 15-18.05) – 90 гривень
Абонемент (мультиквиток) на чотири концерти (пн, вт, ср, чт, 15-18.05) – 120 гривень (студентський), 240 гривень (повний)
Балет (театр): 50, 100, 120, 150, 180 гривень (в залежності від розміщення)

Позначки: , , , , , , , ,

Автор: Марина Однорог

Поділитись публікацією