4 мільйони на збереження пам’ятки: у Вінниці взялися за відновлення мурів

Невідкладно почати відновлення Вінницьких Мурів вирішили в облраді – почнуть із «Башти та муру», які є частиною комплексу «Домініканського монастиря». З обласного та місцевого бюджетів на проведення першочергових протиаварійних заходів вже виділено понад чотири мільйони гривень.

Рішення було прийняте вчора, 1 грудня, на засіданні постійної комісії з питань освіти, культури, сім’ї та молоді, спорту та туризму, духовності та історичної спадщини, повідомляє «Іlikenews».

e24f0fb4483e248d70b6713336d3e3ce_xl

Також під час засідання комісія розглянула питання щодо передачі усього комплексу на баланс краєзнавчого музею та проведення музеєфікації місця археологічних досліджень, проведених на території пам’ятки у 2013-2015 роках. Проте, остаточне рішення – за сесіями обласної та міської рад. Наразі невідомо, чи таке рішення буде включене до порядку денного на найближчих грудневих сесіях.

Нагадаємо, Вінницькі Мури потрохи зникають – окрім часу, їх руйнують самі вінничани.

  • Тиждень тому ми отримали документацію, яка пройшла державну експертизу, – розповів Леонід Гужва, заступник директора Департаменту будівництва, містобудування та архітектури, головний архітектор області. – Даним проектом передбачено 4 мільйони 115 тисяч гривень на проведення першочергових заходів. Ми вже затвердили усю необхідну документацію та підготували лист на голову облдержадміністрації з проханням виділити кошти.

Очільник «Вінницького історичного товариства» Олександр Федоришен зазначив, що через процеси з налагодження юридичних питань між областю, містом та релігійною громадою і «щороку втрачається шанс на порятунок даної пам’ятки».

img_7572

  • Ні у 2015-му, ні у 2016-му році «Вінницьке історичне товариство» не змогло подати грант на збереження цієї культурної пам’ятки до посольства США. Хочу зазначити, що фінансування даного гранту складає 500 тисяч доларів. Час грає не на нашу користь, тому дуже хотілось би перейти від слів до дій, – каже історик.

Раніше лише на створення проектно-кошторисної документації   щодо відновлення Мурів релігійна громада виділила 400 тисяч гривень.

Позначки: , , , , , , ,

Автор: Юлія Плахтій

Журналіст

Поділитись публікацією